sausio
28 d.
Penktadienis, 18:00, Vokalinė muzika

ŽVAIGŽDĖS IŠ ŠIAURĖS. Kompozitoriaus Jeano Sibeliaus kūrybos vakaras

sausio
28d.

ŽVAIGŽDĖS IŠ ŠIAURĖS. Kompozitoriaus Jeano Sibeliaus kūrybos vakaras

Penktadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

AGNĖ BUŠKEVIČIŪTĖ-TUMALAVIČIENĖ – 2019 m. baigė klasikinio dainavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. Aušros Stasiūnaitės klasėje. Taip pat kaip „Erasmus“ programos studentė 2018–2019 m. gilino vokalines žinias Sibeliaus akademijoje (Suomija, Helsinkis). Būtent ten besimokydama ji susipažino su J. Sibeliaus dainomis, kurias galėjo ruošti su geriausiais šalies pedagogais, kaip Soilė Isokoski (sopranas), Petteri Salomaa (bosas-baritonas), Ilmo Ranta (fortepijonas) ir kitais.

Dainininkė dalyvavo Soilės Isokoski (Suomija), Paulo Farringtono (Didžioji Britanija), Kurto Kopecky (Suomija), Roberto Hymano (Švedija), Giorgio Proietti (Italija) meistriškumo kursuose, taip pat buvo „Nord Opera savaitė“ (Norvegija) bei Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Virtuali perklausa“ programų dalyvė. 2013 m. su dainininku Justinu Lapatinsku laimėjo I vietą LNK televizijos muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“, 2014 m. laimėjo II vietą tarptautiniame muzikos konkurse „Su muzika per Europą, Lietuva–Italija“, o 2018 m. laimėjo specialųjį prizą už artistiškumą ir kūrinių interpretaciją V. Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurse.

Atlikėja studijų metais sukūrė šias roles: Džaneta (G. Donizetti opera „Meilės eliksyras“, dirig. Modestas Barkausas, rež. Vaidotas Martinaitis), Eglė (V. Klovos opera „Pilėnai“, dirig. Vytautas Lukošius, rež. Nerijus Petrokas), Grafienė Rozina (W. A. Mozart opera „Figaro vedybos“, dirig. M. Staškus, rež. Jūratė Sodytė). Šiuo metu dainininkė ypatingą dėmesį skiria Šiaurės šalių kamerinei muzikai, o jos didžiąją kūrybos dalį sudaro aktyvi koncertinė veikla su įvairiais kolektyvais.

DARIUS MAŽINTAS – šiuolaikinis lietuvių pianistas, kurio interpretacijos pasižymi ypatingu subtilumu ir išskirtinėmis ekspresijos formomis. D. Mažintas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės klasėje. 2005–2006 m. stažavosi pasaulinio garso G. Verdi konservatorijoje Milane, Italijoje. 2010 m. baigė meno aspirantūros studijas LMTA ir įgijo meno licenciato laipsnį.
Atlikėjas koncertavo JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, Švedijoje, Olandijoje ir kt. Jis yra daugelio tarptautinių festivalių dalyvis. Solinius rečitalius grojo festivaliuose „Aspen music festival“, „Westchester piano festival“, (JAV), „Somerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija). 2014 m. Maskvos filharmonijoje skambino L. Beethoveno Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui su Pavelo Kogano vadovaujamu Maskvos valstybiniu simfoniniu orkestru, dirigentė Natalija Pamarčuk (Ukraina).

D. Mažintas nuolat atlieka ir kamerinę muziką. Pianistas grojo su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu orkestrais, koncertavo su žymiausiu Lietuvos operos solistu prof. Virgilijumi Noreika, viena garsiausių lietuvių operos solisčių Sandra Janušaite bei daugeliu kitų.

Jis įrašė keletą kompaktinių plokštelių, tarp kurių minėtinos „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su Rafailu Karpiu, 2011) bei autorinė plokštelė (2011), kurioje įrašyti J. S. Bacho, L. Beethoveno ir A. Skriabino kūriniai. Pianistas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premijos laureatas.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

Skip to content