spalio
17 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

JAUNIEJI LIETUVOS TALENTAI

spalio
17d.

JAUNIEJI LIETUVOS TALENTAI

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Smuikininkės Dalios Dėdinskaitės ir violončelininko Glebo Pyšniakio suburtas jaunimo ansamblis „Artistico“ jau yra surengęs ne vieną sėkmingą pasirodymą Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Ansamblio meno vadovai ne vienerius metus puoselėjo idėją suburti talentingus ir perspektyvius jaunuosius Lietuvos artistus, kartu su jais muzikuoti, dalintis žiniomis, patirtimi bei suteikti daugiau galimybių koncertuoti. „Gyvendami Vienoje, niekuomet nepamiršome Lietuvos. Čia yra tiek daug jaunų, talentingų, atvirų naujoms idėjoms žmonių!“ – sako nerimstantys menininkai. Jų nuomone visi „Artistico“ atlikėjai yra labai ryškūs ir charizmatiški, o susibūrę į vieną ansamblį maloniai nustebina kiekvieną muzikos mylėtoją. Ansamblio pristatomos programos apima platų klasikinės muzikos spektrą: nuo sustyguoto baroko polifonijos pynių iki Lotynų Amerikos šokių muzikos aistros verpetų.
Savo įgūdžius tobulinę pas žymiojo „Artis“ kvarteto narį, austrų smuikininką, kamerinės muzikos profesorių Johannesą Meisslą, fortepijono virtuozą iš Norvegijos Ole Christianą Haagenrudą ir kitus pasaulinio garso muzikus iš Šveicarijos, Rusijos bei Lietuvos, „Artistico“ atlikėjai kiekvieno pasirodymo metu dovanoja klausytojams nepamirštamus įspūdžius. Ansamblio pavadinimas atspindi kolektyvo dvasią – visi muzikantai yra artistiški, kiekvienas jų tiesiog trykšta energija, entuziazmu ir meile muzikai, todėl „Artistico“ išsiskiria ypatingu spalvingumu bei profesionalumu. Vadovai teigia: „Patys esame ne mokytojai, o kolegos – grojame kartu, stengiamės dėl bendro rezultato: paruošti išskirtinę programą ir patraukliai ją pateikti klausytojams“.
Greta kitų nuostabių kūrinių entuziastingo kolektyvo parengtoje programoje skambės vienas paskutinių Piotro Čaikovskio stambios formos kūrinių – styginių sekstetas „Florencijos suvenyras“ („Prisiminimas apie Florenciją“). Šis opusas priklauso tai kompozitoriaus kūrybinio palikimo grupei, kurios kūriniai susiję su kūrėjo aplankytomis vietovėmis. Florencijoje P. Čaikovskis viešėjo ne kartą, ten žavėjosi Italijos architektūra, skulptūromis, šalies peizažais ir, žinoma, kūrė muziką. Paskutinį kartą kompozitoriaus nuostabiajame mieste gyveno 1890 m. pavasarį, kuomet per neįtikėtinai trumpą laiką – 44 dienas sukūrė savo mylimiausiojo kūrinio, operos „Pikų dama“ eskizus. Užbaigęs operos eskizą ir užvertęs paskutinį partitūros puslapį, kompozitorius penklinėse pažymėjo sekančio kūrinio nuotrupas ir užrašė: „Sekstetas“.

Skip to content