birželio
Ketvirtadienis, 19:00, Festivaliai

GIACOMO PUCCINI: nemirtingasis operos meistras. Kompozitoriaus 100-osioms mirties metinėms paminėti

birželio

Ketvirtadienis, 19:00 / Festivaliai

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje

„Čia 1858 m. gruodžio 22 d. gimė Giacomo Puccini, kilęs iš senos muzikų giminės ir vertas amžinai gyvų savosios gimtinės tradicijų. Jis kūrė lengvai įsimenamas melodijas, praturtindamas jas naujais gyvybės balsais. Būdamas garsus meistras, stilistiškai tobulomis ir lanksčiomis formomis jis visam pasauliui dar kartą patvirtino nacionalinio meno vertę.
Miestas, besididžiuojantis savo sūnumi, trisdešimtą dieną po jo mirties.
1924 m. gruodžio 29 d.“
Šį pagarbų užrašą galima perskaityti lentoje, pritvirtintoje prie seno namo Via di Poggia gatvėje, Toskanos regione esančiame Lukos mieste. Čia, muzikanto Michele‘io Puccini šeimoje, gimė penktasis vaikas, ilgai lauktas berniukas, kuriam pirmojo jų giminės kompozitoriaus, prosenelio garbei buvo duotas Giacomo vardas.  Būtent šiam berniukui buvo lemta išgarsinti Puccini šeimos vardą visame pasaulyje.

G. Puccini buvo operos kompozitorius tikrąja šio žodžio prasme. Ne veltui jis laikomas Giuseppe‘ės Verdi tradicijos italų muzikiniame teatre tęsėju. G. Puccini buvo paskutinis klasikinės italų operos atstovas, o jautriai reaguodamas į epochos tendencijas, jis nuolat ieškojo būdų, kaip atnaujinti menines operos išraiškos priemones. Jo kūryba turėjo reikšmingos įtakos vėlesnei, XX a. Europos operos raidai. Ištikimas realistinio meno tradicijoms, G. Puccini, menininkas ir humanistas, sukūrė nemirtingus kūrinius, kurie visiems laikams įėjo į pasaulio muzikinės kultūros lobyną: viso pasaulio operos teatruose iki šiol sėkmingai rodomos jo operos „Bohema“, „Toska“, „Turandot“, „Madam Baterflai“, „Manon Lesko“, „Džanis Skikis“, „Sesuo Anželika“ ir kt.

Minėdama didžiojo operos meistro 100-ąsias mirties metines Kauno valstybinė filharmonija, bendradarbiaudama su Pažaislio muzikos festivalis, dovanoja klausytojams nuostabų koncertą, kuriame gražiausias arijas, duetus, chorines scenas bei instrumentinius numerius iš G. Puccini operų atliks iškiliausi solistai ir meno kolektyvai. Diriguojant Constantine‘ui Orbelianui gros Kauno miesto simfoninis orkestras, dainuos balsingasis Kauno valstybinis choras. Girdėsime skambant pripažintos Lietuvos operos solistės, dviejų Auksinių scenos kryžių laureatės Viktorijos Miškūnaitės sopraną bei jaunosios kartos dainininko, itin sparčiai karjeros laiptais kopiančio ir muzikos kritikų liaupsinamo Karolio Kašiubos tenorą.

Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su VšĮ Pažaislio muzikos festivaliu