kovo
14 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Vokalinė muzika

ŽIEMOS KELIONĖ

kovo
14d.

ŽIEMOS KELIONĖ

Ketvirtadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

1827 metais, likus metams iki mirties, sunkiai sirgdamas ir kęsdamas skurdą, dainų karaliumi tituluojamas austrų kompozitorius Franzas Schubertas sukūrė vieną giliausių ir asmeniškiausių savo kūrinių – 24 dainų vokalinį ciklą „Žiemos kelionė“ Wilhelmo Müllerio poetiniu tekstu. Nuostabia romantine muzikos kalba sukurtos dainos pasakoja apie mylimosios atstumtą jaunuolį, kuris iškeliauja į tolimą kelionę, lydimas žiemiškai sustingusios gamtos, pūgos, vėjo ir juodo varno. Ši gili ir itin jautri muzika perteikia ne tik ciklo lyrinio herojaus, bet ir asmeninius kompozitoriaus išgyvenimus: meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Tad baritonas Giedrius Prunskus ir pianistė Paulė Gudinaitė kviečia Lied žanro mylėtojus pasiklausyti vieno įspūdingiausių ir sielos gelmes paliečiančių kūrinių muzikos istorijoje ir pasinerti ne tik į klajūno būsenas, bet ir į dvasinę žmogaus kelionę.

GIEDRIUS PRUNSKUS – meno licenciatas, baritonas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos pedagogas. Su Lied žanru solistas artimiau susipažino studijuodamas Leipcigo Felixo Mendelssohno–Bartholdy vardo aukštojoje muzikos mokykloje. Būtent ten jis paruošė F. Schuberto vokalinį ciklą „Žiemos kelionė“ ir sugrįžo į Lietuvą surengdamas koncertų ciklą, pristatantį šį vokalinio meno deimantą. Po dvidešimties metų, sukaupęs nemažą patirtį meninės dainos žanre, dainininkas vėl prisilies prie nemirtingojo ciklo.

Meno daktarė, pianistė PAULĖ GUDINAITĖ – tarptautinių konkursų laureatė, pelniusi geriausios koncertmeisterės diplomą tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Beatričė“ bei laimėjusi  I vietą respublikiniame koncertmeisterių konkurse Vilniuje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji apgynė muzikos krypties meno daktarės laipsnį. Pianistė aktyviai koncertuoja įvairiose koncertų salėse Lietuvoje bei užsienyje, yra nuolatinė tenoro Mindaugo Zimkaus bei mecosoprano Eglės Šidlauskaitės scenos partnerė, koncertavusi su daugeliu žinomų Lietuvos bei užsienio dainininkų. Jos pasirinkta meno studijų kryptis ir koncertinė veikla leido sukaupti didžiulę patirtį Lied žanro srityje. Pianistės repertuare – gausybė vokalinių ciklų, bet prie nemirtingosios F. Schuberto „Žiemos kelionės“ ji prisilies pirmą kartą.

Skip to content