birželio
18 d.
Sekmadienis, 18:00, Festivaliai

XXVIII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. LYATOCHYNSKY TRIO

birželio
18d.

XXVIII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. LYATOCHYNSKY TRIO

Sekmadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

„Visus šiuos metus mums, kaip muzikantams, svarbu parodyti mūsų vienybę ir pristatyti ukrainiečių kultūrą bei ukrainiečių muziką Europos kultūros kontekste. Pademonstruoti Ukrainos ir Lietuvos kultūrų sąveiką ir padėkoti Lietuvos visuomenei, kuri nuoširdžiai remia mūsų šalies ir Ukrainos žmonių pasirinkimą kovoti su agresoriumi“, – būsimo koncerto pagrindinę idėją pristato „Lyatoshynsky trio“ violončelininkas Denysas Karachevtsevas.

Kamerinės muzikos ansamblis „Lyatoshynsky trio“ taip pat kovoja, aktyviai pristatydamas ukrainiečių tautos muziką bei tradicijas Europoje. Ansamblio repertuare be klasikos gausu šiuolaikinių opusų. Daugiausia dėmesio jie skiria savo tautos muzikinės kūrybos atlikimui ir sklaidai, pristatant tiek mažiau žinomus ukrainiečių kamerinės muzikos šedevrus, tiek naujų kūrinių premjeras. Pasak ansamblio narių, Ukrainos muzikos populiarinimas yra svarbus veiksnys kuriant stiprų modernios šalies įvaizdį pasaulinėje arenoje.

„Grosime kūrinius, kurie, tikime, sudomins ir tuos, kurie mėgsta garsiuosius Europos klasikos šedevrus, ir tuos, kurie nori susipažinti su naujausia šiuolaikine ukrainiečių muzika. Ypač džiaugiamės galėdami atlikti lietuvių kompozitoriaus Osvaldo Balakausko muziką“, – apie koncerto programą kalba D. Karachevtsevas.

Kviečiame palaikyti ukrainiečių kultūrą ir nepraleisti vieno žinomiausio Ukrainos kamerinės muzikos kolektyvo koncerto.

Koncerto organizatorius:
VšĮ Pažaislio muzikos festivalis
Tel. 8 620 26 229
El. paštas info@pazaislis.lt
www.pazaislis.lt

Skip to content