kovo
16 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Festivaliai

XXV KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. NORVEGIJOS DŽIAZO SPALVOS

kovo
16d.

XXV KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. NORVEGIJOS DŽIAZO SPALVOS

Ketvirtadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Neįprastos sudėties džiazo ansamblis „Ivar Kolve trio“ grįžta į Kauną su kontrastinga, alsuojančia norvegišku koloritu, šiuolaikinio džiazo ir senosios norvegų tautinės muzikos ritmais žėrinčia koncertine programa. Nuo 1994 m. kartu muzikuojantis kolektyvas jau yra palikęs ryškų pėdsaką Norvegijos džiazo istorijoje. Vibrafonu arba marimba, kontrabosu ir mušamaisiais instrumentais atliekamos džiazo kompozicijos daugelį stebina neįprasta, iki šiol negirdėta sąskambių gausa bei neeiline ekspresija.

Ansamblio įkūrėjas, marimbos ir vibrafono virtuozas Ivaras Kolve nuo 1988 m. gyvena Bergene. Baigęs studijas Bergeno konservatorijoje, atlikėjas stažavosi JAV pas vieną žymiausių pasaulio marimbininkų Dave‘ą Samuelsą. I. Kolve ne tik groja įvairių sudėčių ansambliuose ir solo, dalyvauja džiazo festivaliuose, atlieka programas su simfoniniais orkestrais, bet ir kuria muziką įvairiausiems džiazo ansambliams bei projektams.

Mušamaisiais instrumentais ansamblyje grojantis Steinas Inge Brækhusas atlikėjo karjerą pradėjo dar devintajame XX a. dešimtmetyje. Grupių, kuriose grojo šis išskirtinio talento būgnininkas, sąrašas yra itin ilgas. Jame išvardinti bene visi žinomiausi Norvegijos ir Švedijos džiazo ansambliai, visos Europos ir JAV atlikėjai. S. I. Brækhusas taip pat yra muzikos prodiuseris, turi mobilią įrašų studiją „Breakhouse Studio“ ir mokytojauja Stavangerio universiteto Muzikos ir šokio institute.

Trio kontrabosininkas Sébastienas Dubé muzikinį išsilavinimą įgijo Kvebeko (Kanada) konservatorijoje, vėliau tęsė studijas Raiso universitete (JAV) ir Pietų Kalifornijos universitete. Keletą metų dirbęs įvairiuose JAV ir Kanados orkestruose, atlikėjas 1993 m. persikėlė į Skandinaviją, kur jo karjera sėkmingai klostosi iki šiol. Be grojimo solo ir simfoninių orkestrų sudėtyse, S. Dubé kuria džiazo kompozicijas ir koncertuoja su įvairių sudėčių džiazo ansambliais. Šiam atlikėjui vienodai svarbi etninė, džiazo, klasikinė, netgi tautinė muzika, o jo kūrybinis moto – kuo giliau pažinti muzikos paslaptis kontraboso pagalba.

Festivalį remia:  Norvegijos Karalystės ambasada, UAB „DNV Lithuania“

Skip to content