rugpjūčio
08 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Festivaliai

XXIV Pažaislio muzikos festivalis. Pirštų antspaudai.

rugpjūčio
08d.

XXIV Pažaislio muzikos festivalis. Pirštų antspaudai.

Ketvirtadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

„Pianisto muzikalumo ir technikos dėka jo kuriami paveikslai tarsi atgyja… Esu tikras, išgirdęs jį Lisztas bei Horowitzas šypsotųsi.“ Taip kritikai įvertino kinų kilmės Vokietijoje gyvenančio pianisto HAIOU ZHANGO įrašytą F. Liszto kūrinių kompaktinę plokštelę. Nemažiau pagyrų nuolat pelno ir atlikėjo gebėjimas tarsi be jokių pastangų persikelti į skirtingas epochas interpretuojant skirtingų laikmečių kūrinius – „Bacho „Chromatinėje fantazijoje ir fugoje“ pianistas pasiekė tobulos dermės ir kosminio skambesio apjungdamas improvizacinį ir fantastinį šio kūrinio pobūdį, vargoninio garso paletę ir lanksčius dinaminius niuansus.“

Nepaisant jauno atlikėjo amžiaus, jis jau yra plačiai pripažintas ir įvertintas Europoje, Šiaurės bei Pietų Amerikoje ir Azijoje. V tarptautinio Vladimiro Horowitzo konkurso bei prestižinių Gundlacho muzikos apdovanojimų Hanoveryje nugalėtojas, įvairių fondų stipendijomis apdovanotas muzikas taip pat aktyviai dalyvauja kamerinės muzikos projektuose, rengia meistriškumo kursus, yra Tarptautinio Bukstehudės festivalio įkūrėjas bei meno vadovas.

Pastaraisiais metais jis grojo Amsterdamo „Concergebouw“, Berlyno, Pekino, San Paulo koncertų salėse, klausytojus džiugino soliniais koncertais bei pasirodymais su Toronto, Varšuvos, Pekino, Hamburgo, Brandenburgo simfoniniais, Slovakijos „Sinfonietta“ bei kitais orkestrais.

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis pianistas klausytojams pristatys savo naujausioje kompaktinėje plokštelėje „Pirštų antspaudai“ skambančią programą.

Skip to content