rugsėjo
17 d.
Penktadienis, 18:00, Festivaliai

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. RYTO TRIMITAS, NAKTIES ŠVIESA.

rugsėjo
17d.

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. RYTO TRIMITAS, NAKTIES ŠVIESA.

Penktadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Su keletu nedidelių išimčių, pagrindinius Gustavo Mahlerio kūrinius galima suskirstyti į dvi grupes: simfoninę kūrybą, kurią sudaro 9 simfonijos, ir „Lied“. Tačiau, jei nebūtų dainų, būtų sunku įsivaizduoti ir jo simfonijas. Net keliose jo simfonijose skamba balsas – tiek solo, tiek choras. Negana to, orkestro partijose taip pat dažnai skamba dainų melodijos ar jų fragmentai iš jo paties dainų ciklų ar liaudies dainų.

Vokiškoji „Lied“ tradicija yra G. Mahlerio muzikos pagrindas. Jis seka bei tęsia Franzo Schuberto bei Roberto Schumanno tradiciją. Šiame koncerte skambės du jo ciklai – „Keliaujančio pameistrio dainos“ ir„Rückerto dainos“ bei dainos iš „Stebuklingo rago“ kolekcijos, pagrįstos liaudies tekstais.

Čia susitinka meilė ir mirtis, aukštasis menas susimaišo su „prasčiokiška“ tradicija, kariuomenės trimitas pinasi su čežančiais lapais ir medžiais, karaliai – su skurstančių vaikų verksmu, triumfo daina – su mirštančių kareivių aimana, mitai pinasi su tikrove, sukeldami baimę ir sapnus – tai išskirtinis G. Mahlerio dainų stilius.

Norvegų baritonas STEINAS SKJERVOLDAS studijavo dainavimą pas profesorę Barbro Marklund ir žymų švedų baritoną Håkaną Hagegårdą Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje Osle, taip pat privačiai studijavo pas Elisabeth Bentsson-Opitz Muzikos akademijoje Hamburge. Norvegijoje S. Skjervoldas dalyvavo nacionalinės operos bei daugumos regioninių operos teatrų pastatymuose. Jau daugiau nei 10 metų solistas aktyviai dalyvauja muzikiniame gyvenime Lietuvoje, dažnai koncertuoja su valstybiniu choru „Vilnius“ bei kameriniu ansambliu „Musica Humana“, su juo neseniai įrašė keletą šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių. S. Skjervoldas taip pat koncertavo kaip solistas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu orkestrais, Valstybiniu Vilniaus styginių kvartetu. Jo repertuaras įvairuoja nuo ankstyvosios (prieš keletą metų atliko pagrindinį vaidmenį Claudio Monteverdi operoje „Orfėjas“) iki šiuolaikinės muzikos, sukurtos specialiai atlikėjui. Solistą ypač domina dainos ir „Lied“ žanras. Net keletą jo rečitalių transliavo Lietuvos nacionalinė televizija. Po vieno iš jo rečitalių, skirtų prancūziškai vokalinei muzikai, kultūros savaitraštis „7 meno dienos“ atlikėją apibūdino kaip „miniatiūrų magą“. Šiuo metu S. Skjervoldas dėsto kamerinę muziką ir solinį dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Pianistė DOVILĖ BAGDONAITĖ 2003 m. studijavo Hanoverio (Vokietija) aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (prof. B. Berthold kl.). 2006 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur 2008 m. po meno aspirantūros studijų įgijo meno licenciato laipsnį (prof. V. Vitaitės ir doc. D. Kirilausko kl.). 2013 m. aspirantūrą baigė ir Detmoldo (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje (prof. A. Perlo kl.).
D. Bagdonaitė sėkmingai pasirodo tarptautiniuose pianistų konkursuose, septyniuose iš jų pelnė aukščiausius apdovanojimus. Koncertuoja kaip solistė bei įvairių kamerinių ansamblių dalyvė, yra pasirodžiusi su Vladu Bagdonu, Virgilijumi Noreika, Miroslavu Petkovu ir kt., su baritonu S. Skjervoldu bendradarbiauja nuolatos, abu yra paruošę ne vieną kamerinės muzikos programą. Pianistė grojo darant įrašus Lietuvos radijuje, Detmoldo bei WDR studijoje Kelne. Šiuo metu ji taip pat dirba koncertmeistere-dėstytojo asistente Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje.

Festivalį finansuoja:
Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje
Kauno miesto savivaldybė

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

Skip to content