kovo
18 d.
Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis „RYTO TRIMITAS, NAKTIES ŠVIESA“: GUSTAVO MAHLERIO DAINOS IR CIKLAI

kovo
18d.

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis „RYTO TRIMITAS, NAKTIES ŠVIESA“: GUSTAVO MAHLERIO DAINOS IR CIKLAI

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Atsižvelgiant į LR Vyriausybės sprendimą dėl koronaviruso pandemijos, Kauno valstybinė filharmonija atšaukia  koncertą.
Vyriausybei paskelbus karantiną Lietuvoje, nuo 2020 m. kovo 17 d. iki kovo 30 d. Kauno filharmonijos kasa nedirbs. Bilietus į atšauktus koncertus bus galima grąžinti atnaujinus Kauno filharmonijos kasos darbą. Bilietų grąžinimo terminas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino laikotarpį.
Jei bilietus pirkote kitose kasose, bilietai bus grąžinami atnaujinus šių kasų darbą.
Jei bilietus įsigijote internetu, prisijunkite prie savo paskyros ir ten atlikite grąžinimo procedūras.

Visų klausytojų prašome supratimo ir kantrybės, informacija bus atnaujinama.

 


Mažojoje salėje

Su keletu nedidelių išimčių, pagrindinius Gustavo Mahlerio kūrinius galima suskirstyti į dvi grupes: simfoninę kūrybą, kurią sudaro 9 simfonijos, ir „lieder“. Tačiau jei nebūtų dainų, būtų sunku įsivaizduoti ir jo simfonijas. Net keletoje jo simfonijų skamba balsas – tiek solo, tiek choras. Negana to, orkestro partijose taip pat dažnai skamba dainų melodijos ar jų fragmentai iš jo paties dainų ciklų ar liaudies dainų.

Vokiškoji „lied“ tradicija yra G. Mahlerio muzikos pagrindas. Jis seka bei tęsia Franzo Schuberto bei Roberto Schumanno tradiciją. Šiame koncerte skambės du jo ciklai – „Keliaujančio pameistrio dainos“ bei „Rückerto dainos“, bei dainos iš „Stebuklingo rago“ kolekcijos, pagrįstos liaudies tekstais.

Čia susitinka meilė ir mirtis, aukštasis menas susimaišo su „prasčiokiška“ tradicija, kariuomenės trimitas pinasi su čežančiais lapais ir medžiais, karaliai su skurstančių vaikų verksmu, triumfo daina su mirštančių kareivių aimana, mitai pinasi su tikrove, sukeldami baimę ir sapnus – tai G. Mahlerio dainų stilius, toks išskirtinis ir „mahleriškas“.

STEINAS SKJERVOLDAS magistro laipsnį įgijo Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje, kur studijavo pas prof. Barbro Marklund bei pasaulinio garso švedų baritoną Håkaną Hagegårdą, taip pat studijavo Griego akademijoje Bergene ir Hamburgo aukštojoje teatro ir muzikos mokykloje.
Po studijų baigimo S. Skjervoldas tapo aktyviu tiek koncertų, tiek operos pastatymų dainininku. Jis dainavo Norvegijos nacionalinio operos teatro bei daugelio regioninių operos teatrų Norvegijoje pastatymuose, surengė daug rečitalių ir koncertų Norvegijoje ir užsienyje, kurių repertuaras įvairuoja nuo bažnytinės muzikos bei operų arijų iki šiuolaikinės muzikos. Dainininką labiausia domina „Lied“ ir dainos žanras: jis atliko beveik visus pagrindinius vokiškosios „Lied“ tradicijos dainų ciklus, taip pat nemažai skandinaviškų, angliškų, prancūziškų ir rusiškų romansų bei dainų.
Pastarąjį dešimtmetį baritonas aktyviai reiškiasi kaip dainininkas ir Lietuvoje, muzikavo su daugybe muzikantų, dalyvavo daugelyje festivalių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, koncertavo kaip solistas su Lietuvos chorais, kameriniais ansambliais ir orkestrais. S. Skjervoldas yra kamerinio dainavimo dėstytojas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

DOVILĖ BAGDONAITĖ studijavo Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, LMTA, Detmoldo aukštosios muzikos mokykloje (Vokietija), kur šiuo metu dirba dėstytoja-koncertmeistere, taip pat dėsto LMTA bei B. Jonušo muzikos mokykloje Vilniuje.
D. Bagdonaitė yra tarptautinių konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatė, dalyvavo daugelio žymių profesorių pianistų meistriškumo kursuose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo įrašuose Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, WDR Kelne, yra įvairių Lietuvos ir užsienio festivalių dalyvė. Pianistė turi sukaupusi solidų įvairių epochų kūrinių repertuarą. Pirmoji Lietuvoje pristatė kultūros bendruomenei Claros Schumann fortepijoninę kūrybą, surengė ne vieną jos kūrinių rečitalį, koncertą, parašė metodinius pranešimus, straipsnius bei meno aspiranto mokslinį darbą. Ji koncertavo Londone „Faversham Music Club“ koncertų programoje, taip pat koncertavo su įvairiais solistais ir kolektyvais: Vladu Bagdonu, Lauryna Bendžiūnaite, Miroslavu Petkovu, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trombinų ansambliu „Opera Brass“, „Amber Brass“ ir kitais.
D. Bagdonaitė su solistu Steinu Skjervoldu bendradarbiauja nuolatos, abu yra paruošę ne vieną kamerinės muzikos programą.

Skip to content