kovo
20 d.
Penktadienis, 18:00, Festivaliai, Simfoninė muzika

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis REMINISCENCIJOS

kovo
20d.

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis REMINISCENCIJOS

Penktadienis, 18:00 / Festivaliai, Simfoninė muzika
Bilietai

Atsižvelgiant į LR Vyriausybės sprendimą dėl koronaviruso pandemijos, Kauno valstybinė filharmonija atšaukia  koncertą.
Vyriausybei paskelbus karantiną Lietuvoje, nuo 2020 m. kovo 17 d. iki kovo 30 d. Kauno filharmonijos kasa nedirbs. Bilietus į atšauktus koncertus bus galima grąžinti atnaujinus Kauno filharmonijos kasos darbą. Bilietų grąžinimo terminas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino laikotarpį.
Jei bilietus pirkote kitose kasose, bilietai bus grąžinami atnaujinus šių kasų darbą.
Jei bilietus įsigijote internetu, prisijunkite prie savo paskyros ir ten atlikite grąžinimo procedūras.

Visų klausytojų prašome supratimo ir kantrybės, informacija bus atnaujinama.



Vakaro solistas Karlis Bukovskis yra Emilio Darzinio muzikos mokyklos Fortepijono katedros antro kurso moksleivis. Tuo pačiu metu jis savo meistriškumą gludina Jazepo Vitolos muzikos akademijoje, profesoriaus Juriso Kalnciemo klasėje.
Būdamas septyniolikos metų jaunasis pianistas jau gali didžiuotis puikiais pasiekimais. K. Bukovskis dalyvavo daugelyje koncertų bei festivalių organizuotų Latvijoje, Lietuvoje, Sakartvele, Rusijoje bei Uzbekijoje. Jis yra kelių tarptautinių bei valstybinio Latvijos jaunųjų pianistų konkurso laureatas, kuriame pelnė pagrindinį apdovanojimą savo amžiaus grupėje.
K. Bukovskis pradžiugino publiką savo dvejais soliniais pasirodymais „Preliudas“ (2016) ir „Didžiojo Liszto pėdsakais“ (2017), kuriuose skambino antrąją sonatą bei kitus žymaus Vengrų romantiko kūrinius.
Jaunasis pianistas skambino solo kartu su Pskovo apskrities ir Kauno miesto simfoniniais orkestrais, su Lietuvos bei Uzbekijos nacionaliniais simfoniniais orkestrais. Bendradarbiavo su tokiais dirigentais kaip A. Dadašovas, R. Šumila, A. Kabdurachmanovas, M. Barkauskas ir M. Ozolinš.
Pirmasis K. Bukovskio pasirodymas su simfoniniu orkestru įvyko Pskove (Rusija) 2015 m., kai jaunasis pianistas atliko publikai E. Grygo Koncertą fortepijonui op. 16 a-moll.  Kiekvienais metais pianistas skambina solo su simfoniniais orkestrais įvairiose šalyse. 2018 m. buvo ypatingi, kovo mėnesį jis sugrojo du koncertus Kaune bei Vilniuje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, programoje skambėjo P.  Čaikovskio pirmasis koncertas fortepijonui ir orkestrui b-moll. O jau 2018 m. rudenį, minint Latvijos šimtmetį, pristatant latvių simfoninę muziką Uzbekijoje, buvo atliktas A. Žilinskio pirmasis koncertas fortepijonui e-moll, kurį K. Bukovskis skambino kartu su nacionaliniu Uzbekijos orkestru.
Jaunas ir talentingas atlikėjas šį vakarą klausytojus džiugins S. Rachmaninovo koncertu d-moll. Pianistų nuomone, tai vienas sudėtingiausių kūrinių fortepijonui muzikos literatūroje.

Kitoje koncerto dalyje skambės Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama P. Čaikovskio Penktoji simfonija – tai romantinių nuotaikų kupinas, aštrų psichologinį konfliktą atskleidžiantis, filosofinio pobūdžio kūrinys, sulaukęs netikėto populiarumo. P. Čaikovskio Penktoji simfonija yra viena dažniausiai atliekamų XIX a. simfonijų.

Skip to content