kovo
17 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis PROVOKACIJOS

kovo
17d.

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis PROVOKACIJOS

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Atsižvelgiant į LR Vyriausybės sprendimą dėl koronaviruso pandemijos, Kauno valstybinė filharmonija atšaukia  koncertą.
Vyriausybei paskelbus karantiną Lietuvoje, nuo 2020 m. kovo 17 d. iki kovo 30 d. Kauno filharmonijos kasa nedirbs. Bilietus į atšauktus koncertus bus galima grąžinti atnaujinus Kauno filharmonijos kasos darbą. Bilietų grąžinimo terminas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino laikotarpį.
Jei bilietus pirkote kitose kasose, bilietai bus grąžinami atnaujinus šių kasų darbą.
Jei bilietus įsigijote internetu, prisijunkite prie savo paskyros ir ten atlikite grąžinimo procedūras.

Visų klausytojų prašome supratimo ir kantrybės, informacija bus atnaujinama.

 

Du pasauliai – klasika ir improvizacijos menas. Dvi ryškios asmenybės, atėjusios iš skirtingų pasaulių, žaisdamos ir provokuodamos kuria naują lydinį. Gimsta nauja muzika – unikali ir netikėtai organiška.

Petras Vyšniauskas:
„Aš ne Žvirblytė, bet skraidau. Aš ne Klasika, bet suradau, kad nieko laisvesnio ir nieko puikesnio aš nemačiau. Jaučiau. Laikas bėga, vėl noriu kilt“.

Aleksandra Žvirblytė:
„Groti tai, ką gerai žinai ir tuo pat metu nežinoti, kur tave nuneš fantazija. Leistis provokuojama ir provokuoti, taip ateiti į minties laisvę. Tikras meninis transas“.

„Petro Vyšniausko koncertas su pianiste Aleksandra Žvirblyte buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Pianistė – aukšto lygio klasikinės muzikos atlikėja – groja klasikinį kūrinį pagal partitūrą. Tuo pat metu sopraniniu saksofonu Petras ant viršaus audžia improvizaciją. Repertuaras įvairus – nuo Chopino iki Philipo Glasso, pakeliui įtraukiant ir Bachą.
Efektas gniaužia kvapą ne vien dėl to, kad Petras be paliovos rizikuoja, bet ir todėl, kad muzika tokia subtili ir intensyvi, kad nejučia ima kauptis ašaros. Nepamirštamas koncertas, tikra muzikos pamoka – muzikanto, kuris pasirodo visu atvirumu, atsisakęs bet kokio gudravimo, ir visas savo technikos galimybes nukreipia į jausmą“ (Emmanuel de Gouvello, Prancūzija).

„Soprano saksofonininkas lietuvis Petras Vyšniauskas, yra, mano manymu, vienas originaliausių muzikantų, besikoncentruojančių ties šiuo instrumentu – jo ryškios frazės prasiplečia su ryžtingai originaliais intervalais, o jo garsas yra galingas – stipresnis ir tikslesnis, negu Samo Riverso, tankesnis ir labiau koncentruotas nei Steve‘o Lacy‘o, gal net polifoniškas, kaip Evano Parkerio“ (Howard Mandel, Niujorkas, JAV).

„Aleksandra Žvirblytė nevaržomai, čia pat scenoje kuria jausmingą muzikinį paveikslą. Jos skambinimas ne tik techniškai tobulas, bet ir dvasiškai turtingas, puiki technika tampa tiktai priemone išreikšti savitą muzikos suvokimą“ (Steen Sogaard. „Morgenavisen Jyllandspoeten“, Danija).

Koncerto metu bus rodomos Kornelijaus Jaroševičiaus vaizdo projekcijos pagal Petro Vyšniausko menines fotografijas.

Skip to content