rugsėjo
16 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Festivaliai

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. PROVOKACIJOS.

rugsėjo
16d.

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. PROVOKACIJOS.

Ketvirtadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Du pasauliai – klasika ir improvizacijos menas. Dvi ryškios asmenybės, atėjusios iš skirtingų pasaulių, žaisdamos ir provokuodamos kuria naują lydinį. Gimsta nauja muzika – unikali ir netikėtai organiška.

Petras Vyšniauskas:
„Aš ne Žvirblytė, bet skraidau. Aš ne Klasika, bet suradau, kad nieko laisvesnio ir nieko puikesnio aš nemačiau. Jaučiau. Laikas bėga, vėl noriu kilt“.

Aleksandra Žvirblytė:
„Groti tai, ką gerai žinai ir tuo pat metu nežinoti, kur tave nuneš fantazija. Leistis provokuojama ir provokuoti, taip ateiti į minties laisvę. Tikras meninis transas“.

„Petro Vyšniausko koncertas su pianiste Aleksandra Žvirblyte buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Pianistė – aukšto lygio klasikinės muzikos atlikėja – groja klasikinį kūrinį pagal partitūrą. Tuo pat metu sopraniniu saksofonu Petras ant viršaus audžia improvizaciją. Repertuaras įvairus – nuo Chopino iki Philipo Glasso, pakeliui įtraukiant ir Bachą.
Efektas gniaužia kvapą ne vien dėl to, kad Petras be paliovos rizikuoja, bet ir todėl, kad muzika tokia subtili ir intensyvi, kad nejučia ima kauptis ašaros. Nepamirštamas koncertas, tikra muzikos pamoka – muzikanto, kuris pasirodo visu atvirumu, atsisakęs bet kokio gudravimo, ir visas savo technikos galimybes nukreipia į jausmą“ (Emmanuel de Gouvello, Prancūzija).

„Soprano saksofonininkas Petras Vyšniauskas, yra, mano manymu, vienas originaliausių muzikantų, besikoncentruojančių ties šiuo instrumentu – jo ryškios frazės prasiplečia su ryžtingai originaliais intervalais, o jo garsas yra galingas – stipresnis ir tikslesnis, negu Samo Riverso, tankesnis ir labiau koncentruotas nei Steve‘o Lacy‘o, gal net polifoniškas, kaip Evano Parkerio“ (Howard Mandel, Niujorkas, JAV).

„Aleksandra Žvirblytė nevaržomai, čia pat scenoje kuria jausmingą muzikinį paveikslą. Jos skambinimas ne tik techniškai tobulas, bet ir dvasiškai turtingas, puiki technika tampa tiktai priemone išreikšti savitą muzikos suvokimą“ (Steen Sogaard. „Morgenavisen Jyllandspoeten“, Danija).

Koncerto metu bus rodomos Kristijono Dirsės vaizdo projekcijos pagal Petro Vyšniausko fotografijas.

Festivalį finansuoja:
Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje
Kauno miesto savivaldybė

Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content