rugsėjo
15 d.
Trečiadienis, 18:00, Kiti renginiai

X Tarptautinio kamerinės muziko festivalio ,,Avanti“ atidarymo koncertas

rugsėjo
15d.

X Tarptautinio kamerinės muziko festivalio ,,Avanti“ atidarymo koncertas

Trečiadienis, 18:00 / Kiti renginiai
Bilietai

X jubiliejinis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis ,,Avanti“ rugsėjo 15 – spalio 15 dienomis kviečia klausytoją susipažinti su profesionaliais Lietuvos styginių kvartetais. Penkių koncertų cikle išgirsite aukštą meninį lygį ir tarptautinį pripažinimą pelnusius kvartetus, atliekančius ne tik užsienio kompozitorių klasika tapusius kūrinius, bet ir susipažinsite su lietuvių kompozitorių kūryba. Nors kasmet keičiasi festivalio temos, bet nesikeičia dalis tradicijų. Viena jų – pristatyti Lietuvos kompozitorių kūrinių premjeras, kurių bus net kelios.

X festivalio pagrindinis svečias – pasaulinio garso violončelės virtuozas Davidas Geringas. Lietuvoje gimęs violončelės virtuozas Davidas Geringas priklauso šiuolaikiniam pasaulio klasikinės muzikos elitui. Neįtikėtinai platus artisto repertuaras, apimantis laikotarpį nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, išryškina nepaprastą muziko žingeidumą, ypač aukšto lygio techninę meistrystę ir vidinį lankstumą. Jo intelektualinis tikslumas, stilistinis įvairiapusiškumas, intuityvus melodijos ir tonų pajautimas atnešė šiam muzikui ypatingą pagarbą ir pripažinimą visame pasaulyje. 1970 m. laimėjęs aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse, tuomet 24-erių violončelininkas, mylimiausias legendinio violončelininko Mstislavo Rostropovičiaus mokinys, atvėrė garsiausių pasaulio koncertų salių duris. Nuo 2000 m. D. Geringas vis dažniau koncertuoja ir kaip dirigentas.

Rugsėjo 15 dieną X festivalio ,,Avanti“ atidarymo koncerte Davidas Geringas kartu su VDU Kameriniu orkestru, diriguojamu Vytauto Lukočiaus, scenoje atliks net keturis kūrinius violončelei ir styginių orkestrui: premjerinį Jurgio Juozapaičio ,,Metamarfozės“, Karlo Filipo Emanuelio Bacho simfoniją Nr. 5 h-moll, Wq 182, Luigi Rodolfo Boccherini Concerto N. 2 in Re maggiore (G. 479) ir Jievaro Jasinskio kūrinį „Fractal. Strings Attached“ iš VDU Kamerinio orkestro dešimtmečio albumo „Fraktalas“. Bilietus į šį koncertą galite įsigyti „Tiketa.lt“ ir Kauno valstybinės filharmonijos kasoje.
Festivalio organizatorius – VDU Kamerinis orkestras
Festivalį finansuoja – Lietuvos kultūros taryba
Daugiau informacijos apie festivalį https://kamerinisorkestras.vdu.lt/festivalis-avanti/

Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content