vasario
13 d.
Pirmadienis, 18:00, Kamerinė muzika

VIRTUOZŲ DUO: SMUIKININKAS BORIS BROVTSYN IR PIANISTAS KASPARAS UINSKAS

vasario
13d.

VIRTUOZŲ DUO: SMUIKININKAS BORIS BROVTSYN IR PIANISTAS KASPARAS UINSKAS

Pirmadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Naujoji muzikų karta“ Lietuvos klausytojams pristato naują duetą – pasaulinę smuiko žvaigždę Borisą Brovtsyną ir pianistą virtuozą Kasparą Uinską koncertuose vasario 13 d. Kauno filharmonijoje ir vasario 18 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje. Muzikantai atliks vienus gražiausių Johanneso Brahmso kamerinės muzikos kūrinių – tris sonatas smuikui ir fortepijonui, kuriose persipina magiškas romantizmas su giliomis ekspresijomis, o abu instrumentai kompozitoriaus apdovanoti lygiavertėmis partijomis.

Savo repertuare turintis virš 50 smuiko koncertų, šimtus kamerinės muzikos kūrinių – B. BROVTSYNAS kviečiamas koncertuoti garsiausių pasaulio koncertų salių ir orkestrų, tarp kurių – Londono filharmonijos, Varšuvos filharmonijos, Karališkasis Danijos, Berlyno radijo, „Academie of St. Martin in the Fields“, „BBC Symphony“ ir kiti orkestrai. Jis pasirodo su tokiais dirigentais, kaip Sir Neville Marriner, Vladimir Jurowski, Neemi Jarvi, Marek Janowski, Jan Pascal Tortelier, Mikhail Jurowski, Gerd Albrecht, Michael Sanderling, Arvo Volmer ir Antony Wit. Smuikininkas pasirodo kamerinės muzikos ansambliuose su pasaulinėmis žvaigždėmis: smuikininkais Janine Jansen, Gidon Kremer, violončelininku  Misha Maisky. Atlikėją nuolat kviečia garsiausi festivaliai, įskaitant Verbjė, Edinburgo, Zalcburgo, Enescu Rumunijoje ir kitus. Jo įrašus leidžia kompanijos „Decca“, „Onyx“ ir „Naxos“. Pats baigęs muzikos studijas Londono „Guildhall“ muzikos ir dramos mokykloje, jis šiuo metu yra profesorius Muzikos ir meno privačiame universitete Vienoje.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. UINSKAS koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio „BoZar“ bei daugelyje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą.

2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“. Po šio koncerto belgų įrašų kompanija „Avanticlassic“ išleido dueto kompaktinę plokštelę su Johanneso Brahmso kūriniais. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas grojo 2018 m. su pianistu Evgenijumi Bozhanovu. Pastaraisiais metais K. Uinskas koncertavo su tokiais orkestrais, kaip Valonijos Karališkasis kamerinis (Belgija), Šiaurės Čekijos ir Krokuvos filharmonijų, Pietų Vestfalijos (Vokietija), Liepojos, Rosarijo (Argentina) simfoniniai, taip pat Lietuvos orkestrai. Solinius rečitalius be jau minėtų salių pianistas grojo Norvegijoje, Japonijoje, Indijoje, Slovakijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir kitose šalyse.

Koncerto organizatorius:
VšĮ „Naujoji muzikų karta“
E. p. info@nmgeneration.com
Tel. +370 678 83 737

 

Skip to content