balandžio
08 d.
Pirmadienis, 18:00, Kamerinė muzika

Virtuozų duo: smuikininkas Boris Brovtsyn ir pianistas Kasparas Uinskas

balandžio
08d.

Virtuozų duo: smuikininkas Boris Brovtsyn ir pianistas Kasparas Uinskas

Pirmadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Naujoji muzikų karta“ Lietuvos klausytojams pristato duetą – pasaulinę smuiko žvaigždę Borisą Brovtsyną ir pianistą virtuozą Kasparą Uinską koncertuose balandžio 8 d. – Kauno filharmonijoje ir balandžio 10 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje. Muzikantai atliks vienus gražiausių J. Brahmso, C. Francko ir kt. kompozitorių kamerinės muzikos kūrinių.

Savo repertuare turintis daugiau nei 50 smuiko koncertų, šimtus kamerinės muzikos kūrinių – BORISAS BROVTSYNAS kviečiamas koncertuoti garsiausių pasaulio koncertų salių ir orkestrų, tarp kurių – Londono filharmonijos, Varšuvos filharmonijos, Karališkasis Danijos, Berlyno radijo, „Academie of St. Martin in the Fields“, „BBC Symphony“ ir kiti. Jis pasirodo su tokiais dirigentais kaip: Sir Neville Marriner, Vladimir Jurowski, Neemi Jarvi, Marek Janowski, Jan Pascal Tortelier, Mikhail Jurowski, Gerd Albrecht, Michael Sanderling, Arvo Volmer ir Antony Wit. Smuikininkas pasirodo kamerinės muzikos ansambliuose su pasaulinėmis žvaigždėmis, tokiomis kaip smuikininkai Janine Jansen, Gidon Kremer, violončelininkas Misha Maisky. Atlikėją nuolat kviečia garsiausi festivaliai – Verbjė, Edinburgo, Zalcburgo, Enescu Rumunijoje ir kiti. Jo įrašus leidžia tokios kompanijos kaip „Decca“, „Onyx“ ir „Naxos“. Pats baigęs muzikos studijas Londono „Guildhall“ muzikos ir dramos mokyklą, smuikininkas šiuo metu yra profesorius privačiame muzikos ir meno universitete Vienoje.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas KASPARAS UINSKAS koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio „BoZar“ bei daugelyje kitų. Jo pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą. „Didis pianistas ir muzikas“ („New York Concert Review“), „kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška“ („Seen and Heard international“) – tai tik keli kritikų atsiliepimai apie K. Uinsko meistriškumą. 2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“. Po šio koncerto belgų įrašų kompanija „Avanticlassic“ išleido dueto kompaktinę plokštelę su Johanneso Brahmso kūriniais. Pirmą kartą šiame festivalyje K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgenijumi Bozhanovu. Pastaraisiais metais K. Uinskas koncertavo su tokiais orkestrais kaip Valonijos karališkasis kamerinis (Belgija), Šiaurės Čekijos ir Krokuvos filharmonijų, Pietų Vestfalijos (Vokietija), Liepojos, Rosarijaus (Argentina) simfoniniai, taip pat Lietuvos orkestrais. Solinius rečitalius, be jau minėtų salių, pianistas grojo Norvegijoje, Japonijoje, Indijoje, Slovakijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir kitose šalyse.

Koncerto organizatorius:
VšĮ „Naujoji muzikų karta“
El. p. info@nmgeneration.com
Tel. +370 67 88 3737
Interneto puslapis www.muzikukarta.lt

Skip to content