gruodžio
03 d.
Šeštadienis, 17:00, Vokalinė muzika

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! VAKARAS, NAKTIS, RYTAS

gruodžio
03d.

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! VAKARAS, NAKTIS, RYTAS

Šeštadienis, 17:00 / Vokalinė muzika

Atsiprašome, bet dėl atlikėjos ligos koncertas atšaukiamas. Bilietus įsigijusiems internetu pinigai bus grąžinti automatiškai į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Bilietus pirkusiems Kauno filharmonijos kasoje, prašom dėl grąžinimo kreiptis į kasą.

Atsiprašome už nepatogumus.

Mažojoje salėje

Tarptautinių konkursų laureatė, „Fortūnos“ prizu ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanota solistė Raminta Vaicekauskaitė ir talentinga pianistė Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė klausytojams parengė intriguojančią vokalinės muzikos programą, kurioje kvies pasinerti į vakaro sutemas, išgyventi nakties paslaptis bei auštančio ryto viltį. Atlikėjos pasakoja, kad dramatinė programos kulminacija yra naktis, juk ir mūsų fantazija geriausiai veikia užsimerkus. Tad įsivaizduokite momentą, kai leidžiasi saulė… Būtent nuo čia prasidės šio vakaro kelionė, kurioje bus įvairiausių nuotaikų, emocijų, netikėtumų, žinoma, ir daug eilių apie meilę. Ir tegul ateina „aušra baltai apsirėdžiusi“ – kaip tai byloja koncertą pabaigsiančios Ruggero Leoncavallo dainos žodžiai!

Dainininkė R. VAICEKAUSKAITĖ skaičiuoja jau antrą dešimtį pagrindinių vaidmenų, sukurtų Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Vokalo meną ji studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Graco (Austrija) muzikos ir parodomųjų menų universitete bei meistriškumo kursuose pas žymiausius dainavimo pedagogus. Atlikėja kuria vaidmenis ne tik Kaune, bet ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kitose teatrinio meno įstaigose. Jos įkūnytų herojų sąraše puikuojasi Liučija (Gaetano Donizetti opera „Liučija di Lamermur“), Violeta (Giuseppe‘ės Verdi opera „Traviata“), Rozalinda (Johanno Strausso operetė „Šikšnosparnis“), Ledi Makbet (G. Verdi opera „Makbetas“) ir daugelis kitų soprano aukso fondui priklausančių partijų. Įspūdingu balsu apdovanota dainininkė – nuolatinė muzikos festivalių dalyvė, kantatų ir oratorijų soprano partijų atlikėja, kamerinės muzikos projektų iniciatorė. „Man itin artima kamerinė muzika“, – sako solistė. „Kiekvieną dieną gyvenu muzika. Ir ji labai skirtinga. Tačiau aš stengiuosi atlikti muziką, kurią myliu.“

E. PILIPAVIČIŪTĖ-JURAŠKIENĖ Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įgijo ir fortepijono (Rūtos Rikterės klasė), ir dainavimo (Vladimiro Prudnikovo klasė) bakalauro laipsnius. Dėsto VDU Muzikos akademijoje koncertmeisterio praktiką. Dirba VDU Muzikos akademijos ir J. Gruodžio konservatorijos koncertmeistere. Kaip pianistė tobulinosi Gabrieliaus Aleknos, Edvino Minkštimo, Fali Pavri, Birutės Vainiūnaitės, Gaivos Bandzinaitės, Johno Fisherio, Nijolės Ralytės meistriškumo pamokose, vokalo techniką tobulino V. Rein, Ramintos Lampsatytės, Steino Skjervoldo meistriškumo kursuose. Aktyviai koncertuoja kaip dainininkė ir kaip koncertmeisterė. 2013 m. VIII Klaudijos Taev konkurse pelnė geriausios konkurso akompaniatorės apdovanojimą, dalyvavo kamerinės muzikos festivalyje „Avanti“, „Mikkeli Music Festival“ (Suomija).

Skip to content