balandžio
26 d.
Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

UKRAINOS DAINOS

balandžio
26d.

UKRAINOS DAINOS

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Talentinga ir perspektyvi Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė KSENIYA BAKHRITDINOVA-KRAVCHUK sėkmingai kūrė vaidmenis Ukrainos, Europos ir Azijos operos teatruose, koncertavo Austrijos, Vokietijos Lenkijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Norvegijos, Suomijos koncertų salėse. Savo profesinę veiklą šiuo metu dainininkė tęsia Lietuvoje, rengia koncertines programas ir atstovauja savo šalį pristatydama Ukrainos kompozitorių kūrybą.

DARIAUS MAŽINTO skambinimas fortepijonu siejamas su ekspresyvumu, subtilumu ir emocine prieiga. Pianistas pasižymi muzikalumu ir unikalia interpretacija, netikėtais niuansais ir savitais muzikiniais įvaizdžiais. Jis yra pelnęs įvertinimų tarptautiniuose konkursuose, kviečiamas muzikuoti festivaliuose, yra surengęs solidžių pasirodymų su įvairiais orkestrais ir pripažintais Lietuvos bei užsienio scenos partneriais. Atlikėjas taip pat yra edukacinių muzikos projektų autorius, labdaringų koncertų organizatorius ir kultūrinių institucijų steigėjas.

Pianistas D. Mažintas teigia: „Netikiu posakiu „kai žvanga ginklai, mūzos tyli“. Priešingai – kai žvanga ginklai, menas, o ypač muzika, turi kalbėti. Mes esame gyvi ne tik maistu ir vandeniu. Dvasinis kūnas maitinamas būtent muzika.“ Su dainininke K. Bakhritdinova-Kravchuk atlikėjas susipažino vos prasidėjus karui, kuomet ji atvyko į Lietuvą. Pirmasis šio kūrybinio dueto rezultatas buvo per keletą dienų surengtas koncertas Nidoje, o vėliau atlikėjai surengė ištisą virtinę pasirodymų visoje Lietuvoje, taip skelbdami žinią apie Lietuvos bei Ukrainos bendradarbiavimą ir kultūrinius ryšius. Vykdydami šią kilnią misiją atlikėjai dovanos išskirtinę ukrainietiškos muzikos programą ir Kauno publikai.

Skip to content