lapkričio
09 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

TYLA IR TRIUKŠMAS

lapkričio
09d.

TYLA IR TRIUKŠMAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Audiovizualinis Eimučio Markūno ir Arvydo Joffės performansas „Tyla ir triukšmas“ – tarpdisciplininis projektas, apimantis garso ir tapybos improvizacijos priešpriešą bei sąveiką. Veiksmas performanso metu vyksta gyvai, be išankstinio repetavimo bei režisūros. Performansas skirtas garsų ir tapybos jungčiai, disonansui bei harmonijai. Muzikos priemonės – garsas, ritmas, pauzė, tyla, triukšmas. Tapybos priemonės – gestas, spalva, ritmas, tyla, triukšmas. Veiksmo siekiamybė – tarpdiscipliniška dviejų meno formų sąveika, nauji, netikėti junginiai, sąlyčiai bei kontrastai.

E. MARKŪNO kūryba – emocionali. Tapyboje emocijos skleidžiasi per išskirtinį jo kūrybos bruožą – ekspresyvų gestą. Kūrėjas tapo ant didelio formato medžio plokščių, drobių, popieriaus. Tapybos darbai naudojami instaliacijose, objektuose, derinant vaizdo projekcijas bei kitas šiuolaikines technologijas. Spalvos ir gesto tapybos principai panaudojami ir performansų metu. Molbertinės tapybos turinio aspektai būdingi ir vitražams. Juose atsiranda štrichas ir potėpis, vientisa ryškiaspalvė dėmė, geometrinių formų kompozicija, perspektyva bei klasikinio akademiško piešinio fragmentai. Menininkas yra sukūręs daugiau kaip 100 vitražų visuomeniniams ir privatiems interjerams, apdovanotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotu medaliu už nuopelnus kultūrai ir menui, ne kartą laimėjęs Lietuvos kultūros tarybos stipendiją Individualiai kultūros ir meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti. Menininko kūrinių yra įsigiję privatūs asmenys bei organizacijos Lietuvoje ir užsienyje.

A. JOFFĖ – žinomas šalies džiazo būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius ir pedagogas, nominuojamas Lietuvos bliuzo ir būgnų karaliumi. Muzikantas yra grojęs grupėse „Bildukai“, „Nuogi ant slenksčio“, „Kadencija“, „Oktava“, su įvairiais kolektyvais bei solo pasirodymais dalyvavo daugelyje Europos džiazo festivalių, atstovavo Lietuvai įvairiuose renginiuose (pasaulinėje parodoje „Expo-2005“ Japonijoje, „Expo-2008“ Saragosoje, tarptautinėje muzikos mugėje „Midem“ Kanuose, tarptautinėje knygų mugėje Turine ir kt.). Perkusininkas yra išleidęs albumus „Diksilendai“, „Credo“, „Birštonas’82“, „Conspiracy: soviet Jazz“, „Šlovink Viešpatį“, „Gyvybės medis“, įrašęs ne vieną albumą su kitais muzikantais ar grupėmis. A. Joffė yra apdovanotas už Lietuvos džiazo populiarinimą, taip pat – pelnęs gausybę kitų apdovanojimų.

Skip to content