kovo
30 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

TRANSCENDENTINIS F. LISZTO PASAULIS

kovo
30d.

TRANSCENDENTINIS F. LISZTO PASAULIS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų PAULIUS ANDERSSON pristato išskirtinę programą – visus Ferenco Liszto transcendentinius etiudus. Tai – aukščiausio meistriškumo tiek technine, tiek menine prasme reikalaujanti programa. Pasaulio scenose šį ciklą ryžtasi atlikti nedaugelis atlikėjų, o Lietuvoje jis yra skambėjęs vos keletą kartų. P. Andersson šią programą su dideliu pasisekimu jau atliko Olandijos bei JAV koncertų salėse.

P. Andersson – koncertuojantis pianistas, laimėjęs daugiau nei 16 tarptautinių konkursų visoje Europoje. Jo Nikolajaus Medtnerio sonatos „Nakties vėjas“ ir Johanno Sebastiano Bacho – Ferruccio Busoni „Chaconne“ įrašai buvo transliuojami per Olandijos radijo kanalą „Conzertzender“. Išgirdęs N. Medtnerio sonatos atlikimą, garsus australų pianistas Geoffrey Douglasas Madge‘as negailėjo pagyrimų pianistui už neįtikėtiną kūrinio laiko ir architektūros pojūtį: „Aš nedvejodamas sakau, kad tai geriausias mano kada nors girdėtas atlikimas.“ Kitas žymus pianistas ir pedagogas Eugenas Indjicas apie atlikėją atsiliepia taip: „Paulius Andersson yra ypatingai talentingas pianistas. Be didžiulio virtuoziškumo, muzikos ir stiliaus pojūčio, Paulius pasižymi ryškia menine asmenybe ir stipria scenine įtaiga, kuri pavergia publiką.“

Pianistas yra koncertavęs prestižiškiausiose Lietuvos, Vokietijos, Danijos, Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos, Suomijos koncertų salėse, dažnai kviečiamas dalyvauti pripažintuose tarptautiniuose festivaliuose Suomijoje, Danijoje, Švedijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje, atstovavo Lietuvai Japonijoje – dalyvavo pasaulinės parodos EXPO 2005 metu vykusiuose koncertuose.

Skip to content