lapkričio
04 d.
Trečiadienis, 18:00, Simfoninė muzika

Dėmesio!!! Koncertas nukeliamas į 2021 m. sausio 29 d. TARP KLASIKOS IR DŽIAZO

lapkričio
04d.

Dėmesio!!! Koncertas nukeliamas į 2021 m. sausio 29 d. TARP KLASIKOS IR DŽIAZO

Trečiadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Dėmesio!!! Koncertas nukeliamas į 2021 m. sausio 29 d. Įsigyti bilietai galioja.

Pažvelgus į šio Kauno miesto simfoninio orkestro koncerto pavadinimą gali kilti klausimas, kas visgi yra tarp klasikos ir džiazo? Tačiau šį kartą labiau reikėtų ieškoti ne to, kas skiria, ar kas jungia šiuos skirtingus muzikos stilius. Nepaisant jų istorinių ištakų bei formavimosi ir kūrimo bei atlikimo subtilybių juos jungia harmonija, kurią kuria spalvinga melodika, dinamiška ritmika bei subtili improvizacija.
Būtent klasikinės ir džiazo muzikos stilistinės jungtys buvo artimos pripažintam austrų pianistui ir kompozitoriui F. Guldai. „Penki nerūpestingi veiksmai“, – taip koncertą violončelei ir pučiamųjų orkestrui apibūdino pats jo autorius, spalvingai panaudojęs džiazo, menueto, roko, maršo, net polkos elementus, o kadencijoje siekęs solistą įkvėpti improvizacijai. Visą tai klausytojams perteiks nepaprasto talento violončelės meistras Mindaugas Bačkus.
Jis – vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys. Jo muzikinių interesų horizontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose. Violončele M. Bačkus nuolat siekia atverti vis naujus garso pasaulius, dėl to jam yra tekę bendradarbiauti su žymiais dabarties kompozitoriais, džiazo muzikantais, baroko muzikos ansambliais, teatrais ir šokio trupėmis. Šis nė akimirkai nenustygstantis atlikėjas, regis, akimoju užvaldo visą sceną, o įvairiausi stiliai ir muzikos perteikimo formos jam paklūsta pavydėtinai lengvai.
Koncerte taip pat skambės ištrauka iš J. Juzeliūno simfoninės siuitos „Afrikietiški eskizai“, kuri pasižymi labai spalvinga orkestruote, melodika bei dinamiška ritmika. Klausytojai išgirs ir Johanneso Brahmso Pirmą simfoniją, kurią vokiečių romantikas rašė net 21 metus. Kompozitorius praleido ne mažiau nei 14 metų dailindamas ir tobulindamas savo kūrinį, kol drąsiai galėjo jį pristatyti klausytojams.
Orkestrui bei solistui diriguos Lietuvos publikai puikiai pažįstamas dirigentas Vytautas Lukočius.

Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. 8 (37) 204 589
El. p. info@kaunosimfoninis.lt
Daugiau www.kaunosimfoninis.lt

Skip to content