lapkričio
Pirmadienis, 19:00, Vokalinė muzika

STANISŁAW MONIUSZKO – „WIDMA“ („ŠMĖKLOS“) Kompozitoriaus 150-osioms mirties metinėms paminėti

lapkričio

Pirmadienis, 19:00 / Vokalinė muzika

Kompozitoriaus Stanislavo Moniuškos (Stanisław Moniuszko) (1819–1872) kūryba yra svarbi Lenkijos kultūros paveldo dalis, kuri dar neatrado deramos vietos pasaulio muzikos kultūroje, tačiau nusipelnė pripažinimo. Siekiant populiarinti šio kompozitoriaus kūrybą užsienyje ir paminėti 150-ąsias jo mirties metines, Poznanės Ignaco Jano Paderevskio muzikos akademija Lietuvos publikai pristato S. Moniuškos kūrinį „Widma“ („Šmėklos“).

Svečiai iš Lenkijos kviečia į modernų projektą, kuriame šiuolaikinės išraiškos priemonėmis pateikiama savotiška muzikinė ir teatrinė raganavimo apeigų interpretacija pagal romantizmo epochos lietuvių ir lenkų poeto Adomo Mickevičiaus poemos „Vėlinės“ antrąjį dalį. S. Moniuška kūriniui „Widma“ („Šmėklos“) suteikė draminės kantatos formą. Jis buvo bene pirmasis lenkų kompozitorius, sukūręs žinomai poemai muziką ir nepakeitęs jos poetinio sluoksnio. Kompozitorius sukūrė kantatą teatralizuotam pasirodymui, o Poznanės Ignaco Jano Paderevskio muzikos akademijos pastatymas pagrįstas būtent šia prielaida. Originali S. Moniuškos muzika, aranžuota Grzegorzo Urano, yra prisodrinta papildomais elektroakustiniais muzikiniais sluoksniais, kuriuos gyvai kuria Monika Wierbiłowicz. Vokalinės solistų, choro bei orkestrinės partijos atliekamos su jaunatviška aistra ir gaivališkumu. Minimalistinis scenos dizainas ir kostiumai puikiai atspindi raganavimo atmosferą, šviesų žaismas ir vizualiniai efektai įveda žiūrovą į ritualo transą, ir visa tai užtikrina nepamirštamą patirtį.

Koncerto organizatorius – Poznanės Ignaco Jano Paderevskio muzikos akademija
Projektą finansuoja  Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos dotacijų programa „Public Diplomacy 2022“
Partneriai:
Lenkijos institutas Vilniuje, Kauno valstybinė filharmonija