vasario
02 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

ŠOKIŲ MOZAIKA

vasario
02d.

ŠOKIŲ MOZAIKA

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Smuikininkė KAROLINA BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ ir pianistė DAIVA STULGYTĖ jau trečią žiemos sezoną iš eilės kviečia į savo kamerinio dueto muzikos vakarą. Šį kartą publika turės galimybę kartu pakeliauti po įvairias pasaulio šalis ir, besiklausant šokių muzikos, patirti įvairiausias emocijas bei jausmus.

Klausytojų laukia užburianti kelionė šokio ritmu nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Ástoro Piazzollos. Tai lyg mozaika, sulipdyta iš skirtingų epochų kompozitorių kūrinių, o kiekvienas šokis turi savo ryškų charakterį bei nuotaiką. Viso koncerto ašimi taps charakteringasis Camille‘o Saint-Saënso „Danse Macabre“ („Mirties šokis“). Pasak legendos, Mirtis pasirodo kasmet, Vėlinių išvakarių vidurnaktį. Ji iš kapų prikelia mirusiuosius, kurie šoka grojant smuikui iki auštant užgieda gaidys. Tuomet jie privalo grįžti į kapus iki kitų metų. Smuiko solo prasideda tritoniu, kuris viduramžių ir baroko epochoje buvo žinomas kaip „velnias muzikoje“. Kūrinyje panaudota grigališkojo choralo „Dies irae“ sekvencijos citata.

Klausytojai išgirs ne tik užsienio, bet ir lietuvių kompozitorių kūrybą – ištraukos iš Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“ sugrąžins į vaikystę, kai turbūt kiekvienam iš mūsų senelė pasakodavo šią pasaką, o Balio Dvariono „Liūdnas valsas“ sukels melancholiją ir nostalgiją.

Atlikėjos maloniai kviečia visus pašokti kartu!

Skip to content