lapkričio
13 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

KONCERTAS NEĮVYKS! SMUIKO IR FORTEPIJONO MELODIJOS

lapkričio
13d.

KONCERTAS NEĮVYKS! SMUIKO IR FORTEPIJONO MELODIJOS

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika

DĖMESIO! DĖL ATLIKĖJOS LIGOS KONCERTAS NEĮVYKS. BILIETUS PRAŠOME GRĄŽINTI JŲ ĮSIGIJIMO VIETOSE. ATSIPRAŠOME UŽ NEPATOGUMUS.

Novilė Maceinaitė gimė 1991 m. Vilniuje. Mokėsi Naujosios Vilnios muzikos mokykloje, D. Vasiliauskienės klasėje, vėliau Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje pas mokytojus M. Vasiliauskaitę ir D. Puodžiuką. Besimokydama Lietuvoje, ji tapo tarptautinių ir respublikinių konkursų laureate bei diplomante. 2012 m. laimėjo III vietą kamerinių ansamblių konkurse „Pavasario sonata“ ir tapo diplomante Jono Urbos bei Balio Dvariono respublikiniuose stygininkų konkursuose. Jai teko proga griežti solo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru bei atlikti Maxo Brucho Koncertą smuikui g-moll, diriguojant Martynui Staškui.
2012 m. N. Maceinaitė įstojo į Hagos karališkąją konservatoriją Nyderlanduose pas mokytojus Philippe‘ą Graffiną ir Iloną Sie Dhian Ho. 2016 m. ji įgijo bakalauro laipsnį ir 2018 m. gruodžio mėn. baigė magistro studijas Janet Krause ir Philippe‘o Graffino klasėse. Nuo 2016 m. iki 2018 m. buvo Hagos filharmonijos orkestro akademijos narė.
Smuikininkė savo meistriškumą tobulinosi pas Andrasą Kellerį, Verą Beths, Stephaną Picardą, Michelį Straussą, taip pat dalyvavo kamerinės muzikos kursuose pas Wilfriedą Strehle, Johannesą Meisslį, Jerome Pernoo, Jean-Bernard‘ą Pommier, Marcelį Baudetą, Marią Milstein, Janą Talichą, Davidą Dolaną, Davidą Watermaną, Peterį Bruntą, Franką van der Laarą. Griežė intensyviuose styginių kvartetų kursuose, vadovaujant „Debussy“ ir „Danel“ styginių kvartetams. Su styginių kvartetu debiutavo „Concertgebouw“ Amsterdame. Ji aplankė ir koncertavo daugelyje pasaulio šalių: Latvija, Lenkija, Vokietija, Nyderlandai, Belgija, Prancūzija, Šveicarija, Austrija, Švedija ir Kinija.
Be klasikinės muzikos, smuikininkė aktyviai dalyvauja šiuolaikinės muzikos renginiuose. Grojo garsiose ir populiariose šiuolaikinės muzikos salėse Nyderlanduose, kaip „De Doelen“, „Tivoli“ Vredenburge, „Muziekgebouw aan ’t IJ“, „Nutshuis“, „Korzo“, „Studio Loos“ su ansambliais „ASKO Shoenberg“, „New European Ensemble“, „Modelo62“ ir „Shapeshift“.
2019 m. liepą N. Maceinaitei buvo suteikta „Stichting Eigen Muziekinstrument“ fondo stipendija. Fondo parama gausiai prisidėjo prie naujo smuiko įsigijimo. Šiuo metu atlikėja groja Camillo Mandelli „da Calco“ smuiku pagamintu 1923 m.

Pianistas, koncertmeisteris Andrius Vasiliauskas gimė žinomų muzikų šeimoje. Pirmuosius koncertus surengęs dar studijų metais, koncertavo Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje bei Lietuvoje.
Didelį dėmesį A. Vasiliauskas skiria soliniams koncertams. Pirmasis Lietuvoje atliko F. Chopino balades kaip ciklą, O. Messiaeno preliudus, J. Reubke‘ės Sonatą fortepijonui b-moll, taip pat atlieka monografinius koncertus, skirtus kompozitoriams J. Brahmsui, R. Straussui, B. Brittenui, Ch. Ivesui, D. Šostakovičiui, A. Chačaturianui ir kt. A. Vasiliausko programose dažnai skamba ir lietuvių kompozitorių fortepijoniniai ir kameriniai kūriniai.
Jis yra išleidęs 5 fortepijono muzikos kompaktines plokšteles, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma daugiau nei 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių, yra parengęs kamerines programas kartu su kitais Lietuvos atlikėjais. Pianistas taip pat publikuoja spaudoje straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

N. Maceinaitės nuotr. autorius Piet Gispen

Skip to content