balandžio
23 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

SKAMBANTYS PAVEIKSLAI

balandžio
23d.

SKAMBANTYS PAVEIKSLAI

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Pianistė GABRIELĖ SUTKUTĖ yra žinoma kaip muzikantė, pasižyminti stipriu temperamentu bei ,,puikia precizika ir muzikalumu“ (Rasa Murauskaitė, ,,7 meno dienos“). Ji aktyviai koncertuoja ir yra pasirodžiusi daugelyje muzikos festivalių. Pianistė koncertavo tokiose žymiose salėse, kaip „Musikhuset Aarhus“ Danijoje, „Jacqueline du Pré Music Building“ Jungtinėje Karalystėje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

G. Sutkutė aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei orkestrais. 2018 m. ji kartu su žymiu violončelininku Adrianu Brendeliu pasirodė Londono Karališkosios muzikos akademijos vasaros fortepijoniniame festivalyje, tais pačiais metais buvo pakviesta koncertuoti su Kauno styginiu kvartetu. 2019 m., diriguojant Modestui Pitrėnui, G. Sutkutė atliko S. Rachmaninovo 2-ąjį koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, o 2020 m. šį koncertą atliko kartu su „Grammy“ nominuotu Kauno miesto simfoniniu orkestru (dirigentas Markus Huberis).

Pianistė yra laimėjusi devyniolika tarptautinių konkursų, kuriuose taip pat buvo apdovanota specialiaisiais prizais. 2019 m. vykusiame VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse G. Sutkutė laimėjo III vietą, publikos simpatijų prizą ir ,,Impetus Musicus“ koncertinį prizą. Už pasiekimus konkursuose ji šešis kartus buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštais. Muzikantė taip pat yra „Philharmonia MMSF Piano Fellowship“ stipendininkė, „Talent Unlimited“ atlikėja ir yra remiama tokių paramos fondų, kaip „The Countess of Munster Musical Trust“, „Craxton Memorial Trust“ ir „Help Musicians UK“.

G. Sutkutė tobulinosi daugelio žymių muzikantų, kaip S. Kovacevich, O. Kern, P. Geniušas, I. Cooperis, meistriškumo kursuose. 2016 m. pianistė baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją (mokyt. Birutė Kumpikienė), 2020 m. – bakalauro studijas aukščiausios klasės įvertinimu Londono Karališkoje muzikos akademijoje ir toliau ten tęsia magistrantūros studijas prof. Christopho Eltono klasėje.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content