lapkričio
Sekmadienis, 18:00, Festivaliai

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS! ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“. TEKA SAULĖ DŽIAZO RITMU

lapkričio

Sekmadienis, 18:00 / Festivaliai

ATSIŽVELGIANT Į LR VYRIAUSYBĖS SPRENDIMĄ DĖL VISUOTINIO KARANTINO PASKELBIMO, KONCERTAS ATŠAUKIAMAS.
KAUNO VALSTYBINĖS FILHARMONIJOS KASA KARANTINO METU NEDIRBS. BILIETUS, KURIUOS ĮSIGIJOTE KAUNO VALSTYBINĖS FILHARMONIJOS KASOJE Į ATŠAUKTUS KONCERTUS, BUS GALIMA GRĄŽINTI PASIBAIGUS VISUOTINIAM KARANTINUI NUO GRUODŽIO 1 D. IKI GRUODŽIO 23 D.

JEI BILIETUS ĮSIGIJOTE INTERNETU, PRISIJUNKITE PRIE SAVO PASKYROS IR TEN ATLIKITE GRĄŽINIMO PROCEDŪRAS IKI GRUODŽIO 23 D.

JEI BILIETUS PIRKOTE KITOSE „TIKETOS“ KASOSE, TAI BILIETUS GRĄŽINTI GALITE BŪTENT TOJE „TIKETOS“ KASOJE, KURIOJE ĮSIGIJOTE, IKI GRUODŽIO 23 D.

„FOLK in JAZZ“ – tai projektas, sujungiantis tris svarbiausias Lietuvos muzikinės kultūros tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Jo programa, sudaryta iš dvylikos dainų, nauju aspektu pristatys penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – liaudies muziką. Dainos bei improvizacijos jų temomis bus atliekamos derinant klasikinės ir džiazo muzikos stilius bei formas. Įdomu, jog programoje skambės specialiai šiam projektui kuriamos aranžuotės ir improvizacijos, tačiau muzikoje siekiant išlaikyti originalią dainų prasminę formą bei harmoniją.
Specialiai šiam projektui džiazo pianistas LEONIDAS MIELDAŽIS sukūrė šiuolaikiškas dainų aranžuotes, kuriose paliekama vietoms improvizacijoms, išlaikant originalią dainų harmoniją. Programoje skleisis spontaniškos ir subtilios muzikos interpretacijos.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistentė. 2010 m. Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Dar būdamas 14 metų GLEBAS PYŠNIAKAS kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų. Pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos „Sinfonietta“, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 m. už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniakas apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu.

UGNĖ BAKANAUSKAITĖ – dainininkė, puikiai žinoma Lietuvos džiazo muzikos scenoje. Savo unikaliu tembru, subtilumu bei profesionalumu kerinti ne vieną klausytoją. Turinti LMTA džiazinio dainavimo bakalauro ir magistro bei pedagogo diplomus. Septynis metus dirbo Artūro Noviko džiazo mokykloje vokalo mokytoja, taip pat dėstė VDU džiazo vokalą. 2019 m. įkūrė savo dainavimo studiją Vilniaus centre. LRT televizijos projekte „Talentų ringas“ laimėjo pirmą vietą ir iškovojo Super talento vardą. Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „Jazz Voices 2014“ laimėjo antrą vietą. Ketverius metus aktyviai koncertavo su garsia svingo vokalisčių grupe THE DITTIES. Keliautoja bei muzikinių suvenyrų idėjininkė – iš užsienio šalių klausytojams parveža po muzikinį suvenyrą – dainą, sudainuotą tos šalies kalba, kurioje lankėsi.

Per pastaruosius dešimt metų TADAS MOTIEČIUS pasirodė daugelyje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose ir projektuose. Tadas yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei kitų šalių tarptautinių konkursų laureatu. Akordeonininkas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukia į netikėtus projektus, bendradarbiauja su įvairiais kūrėjais. Tadas Motiečius yra vienas ryškiausių jaunosios kartos akordeonininkų. Jis – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos alumnas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono klasės meno magistrantas (doc. Raimondo Sviackevičiaus klasėje). Muzikos Tadas mokytis pradėjo gan vėlai – būdamas dešimties. Bet jau po dvejų metų prasidėjo jo konkursinė ir koncertinė veikla.