spalio
15 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KOSMINĖ MUZIKA“

spalio
15d.

SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KOSMINĖ MUZIKA“

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Vytautas Bacevičius – kompozitorius, pianistas, pedagogas, viena keisčiausių figūrų Lietuvos muzikos istorijoje. O kūryba ir šiandien kelia kontraversiškus klausimus. Kompozitoriaus pasaulis, persmelktas ekspresionistinės pasaulėjautos, kartu įsiterpia ir į konstrukcinių muzikos galimybių ieškotojų gretas. Jo harmoninė kalba labai išraiškinga, muzikinės formos gerai apgalvotos, preciziškos. Ši muzika kvėpuoja savo šaknimis, stebina vaizduote ir nepaprastu muzikalumu, raiškiu psichologizmu. Rytų filosofijos ir estetikos paveiktas V. Bacevičius iškėlė kosminės muzikos idėją, vengė žanriškumo. O jo maksimalistinis profesionalumo siekis to meto muzikoje paliko ypatingą, su niekuo nesupainiojamą pėdsaką.

Visus šio kompozitoriaus išskirtinės kūrybos bruožus atskleis buvęs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ smuikininkas, o dabar Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro koncertmeisteris Dainius Peseckas ir Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojami jaunosios kartos dirigento Karolio Variakojo. Vakaro programoje skambės net du V. Bacevičiaus kūriniai – Koncertas smuikui ir orkestrui bei Šeštoji simfonija, kitaip dar vadinama „Kosmine“.

Kauno miesto simfoninis orkestras taip pat atliks vieno ryškiausių romantinės muzikos kūrėjo vokiečių kompozitoriaus F. Mendelssohno Bartholdy uvertiūrą „Rami jūra ir laimingas plaukiojimas“, sukurtą pagal J. W. Goethe‘ės eilėraščius.

Tad ši koncertinė programa tarsi išskirtinis muzikinis pasimatymas, kuris klausytojus nukels toli už kosmoso ribų.

Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. (8 37) 204 589
El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content