gruodžio
29 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Simfoninė muzika

SENUOSIUS PALYDINT

gruodžio
29d.

SENUOSIUS PALYDINT

Ketvirtadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“
Gruodžio 26–31 d.

Šiame kalėdiniame koncerte skambės baroko ir klasicizmo muzika – Georgo Friedricho Händelio ir Wolfgango Amadeuso Mozarto kūriniai. Juos atliks Lietuvos kamerinis orkestras, jo meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas ir Lietuvos publikai gerai žinoma solistė Lina Dambrauskaitė, jau pelniusi „Auksinį scenos kryžių“.

Vakaro programoje – du G. F. Händelio concerti grossi, kurie laikomi puikiausiais baroko epochos orkestriniais pavyzdžiais ir XVIII a. instrumentinės muzikos perlais. Concerto grosso (didysis koncertas) žanras – tai ciklinis kūrinys, pagrįstas nuolatiniu solinių instrumentų grupės (vadinamosios concertino) gretinimu su pagrindine orkestro grupe (ripieni, tutti).

Apimtas kūrybinio polėkio, pačius geriausius smuiko koncertus W. A. Mozartas sukūrė 1775 metais. Šiuos kūrinius kompozitorius tikriausiai rašė savo pasirodymams: tuo metu intensyviai bendradarbiavo su Zalcburgo kapela. W. A. Mozartui tada buvo tik 19 metų. Trečiasis smuiko koncertas G-dur – pakilus ir grakštus, svarbiausias jo privalumas – nuostabių melodijų gausa.

Populiarųjį motetą „Exsultate, jubilate“ W. A. Mozartas parašė 1773 m. Milane. Kūrinys buvo skirtas kastratui Venanzio Rauzzini, kuris dainavo ir kompozitoriaus operose. Šiais laikais motetą dažniausiai atlieka koloratūriniai sopranai.

Atsiprašome klausytojų, keitėsi koncerto programa.

Skip to content