vasario
25 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

SCENOJE – FORTEPIJONO VIRTUOZAS HAIOU ZHANG IR MAESTRO KAI BUMANN

vasario
25d.

SCENOJE – FORTEPIJONO VIRTUOZAS HAIOU ZHANG IR MAESTRO KAI BUMANN

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Šį vakarą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja svečiai iš Vokietijos ir Kinijos – tai vokiečių batutos meistras, Lietuvos publikai puikiai pažįstamas Kai Bumannas bei Kinijoje ir Vokietijoje studijas baigęs pianistas virtuozas Haiou Zhangas, apie kurio įrašytą F. Liszto kūrinių kompaktinę plokštelę kritikai sakė, jog „dėl pianisto muzikalumo ir technikos jo kuriami paveikslai tarsi atgyja… Esu tikras, išgirdęs jį Lisztas bei Horowitzas šypsotųsi.“ Pianistas skambins vieną iš W. A. Mozarto fortepijoninių koncertų, už šio kompozitoriaus fortepijoninės kūrybos įrašą su NDR filharmonijos styginių orkestru H. Zhangas buvo nominuotas net dviejose kategorijose prestižiniuose vokiečių apdovanojimuose „Opus Klassik“.

Greta Vienos klasiko fortepijoninio opuso šio vakaro programoje – temperamentingojo italo Gioachino Rossini operos fragmentas (uvertiūra) bei austrų romantiko, lied žanro puoselėtojo Franzo Schuberto Šeštoji simfonija, kartais dar vadinama „Mažąja C-dur simfonija“, kupina subtilių gamtos vaizdų, J. Haydno stilistikai artimų nuotaikingų muzikinių temų, italų operų uvertiūras primenančių melodijų bei maršo ritmų.

Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content