birželio
22 d.
Antradienis, 18:00, Festivaliai

ROMANTIKOS VAKARAS Slovėnijos nepriklausomybės 30-mečiui paminėti

birželio
22d.

ROMANTIKOS VAKARAS Slovėnijos nepriklausomybės 30-mečiui paminėti

Antradienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Kauno valstybinėje filharmonijoje

Koncerto partneriai: Slovėnijos ambasada, VšĮ Pažaislio muzikos festivalis
Koncertas yra dalis kultūrinių mainų tarp Kauno ir Mariboro miestų

Petar Milićius yra vienas geriausių Slovėnijos pianistų tarptautinėje muzikos scenoje. Jau studijų metais jis koncertavo visoje Slovėnijoje, taip pat tobulino žinias pas žymius, tarptautinį pripažinimą pelniusius meistrus, pelnė prizus konkursuose.

Siekdamas toliau gilinti savo žinias, P. Milićius įstojo į Berlyno menų kolegiją, kur mokėsi pas žymų pianistą profesorių Klausą Hellwigą. Studijuodamas Vokietijoje, jis koncertavo Berlyne ir Hanoveryje įvairiomis progomis, taip pat rengė įrašus Slovėnijos nacionaliniam transliuotojui RTV. Europos radijo transliacijų žiuri išrinko jo rečitalio įrašą tapti 2001 m. Bratislavos muzikos festivalio dalimi Yehudi Menuhino inicijuotame renginyje, skirtame populiarinti jaunus muzikantus. Jo atliekamą rečitalį išgirdo milijonas klausytojų visoje Europoje.

Kaip solistas P. Milićius skambino su Slovėnijos filharmonijos orkestru, RTV Slovėnijos simfoniniu orkestru, „Academia Allegro Vivo“ (Austrija), Liublianos muzikos akademijos orkestru ir Karniumo kameriniu orkestru, atliko daug rečitalių tiek Slovėnijoje, tiek ir užsienyje (Paryžiuje, Briuselyje, Ženevoje, Majamyje (JAV) ir kt.). 2011 m. jis apsigynė fortepijono specialybės docento laipsnį Liublianos muzikos akademijoje.

Jo repertuare – J. Haydno, L. van Beethoveno, M. Ravelio, B. Martinů, W. A. Mozarto koncertai fortepijonui ir kita. 2013 m. „ZKP RTV Slovenija“ išleistoje kompaktinėje plokštelėje P. Milićius interpretuoja F. Chopino kūrinius. Antroje kompanijos leidžiamoje plokštelėje skambės P. Milićiaus atliekami kompozitorių L. van Beethoveno, J. Brahmso, F. Mendelssohno-Bartholdy, L. M. Škerjanco ir A. Skriabino kūriniai.

Koncerte tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content