rugpjūčio
04 d.
Sekmadienis, 18:00, Festivaliai

RITERIŲ DAINOS

rugpjūčio
04d.

RITERIŲ DAINOS

Sekmadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Amžina kaip pasaulis legenda apie kilniuosius riterius atgims naujoje vieno žinomiausių šiandieninės Lietuvos baritonų EUGENIJAUS CHREBTOVO ir lietuviškosios kultūros ambasadorės Vokietijoje, pianistės, vokalo korepetitorės ir muzikologės RAMINTOS LAMPSATYTĖS programoje „Riterių dainos“. Ko gero, sunku būtų rasti žmogų, nieko negirdėjusį apie keistąjį riterį Don Kichotą, vykdžiusį neįtikėtinus žygdarbius, patyrusį keisčiausius nuotykius, nuolatos kupiną kilnių minčių ir nepasiekiamų troškimų. Jo poelgiai, paskatinti gausybės perskaitytų romanų apie klajojančius riterius, daugeliui gali pasirodyti mažų mažiausiai keisti. Bet, kita vertus, kiek jo žygiuose bei juos lydinčiuose apmąstymuose slypi gyvenimiškos išminties, riteriškos filosofijos, svajingo objektų idealizavimo. Tokiems muzikiniams apmąstymams šio koncerto atlikėjai pasirinko du legendinius vokalinius ciklus ir ištraukas iš Mitcho Leigho miuziklo „Žmogus iš La Mančos“.

Pirmasis ciklas – Jacques‘o Ibert‘o „Don Kichoto dainos“, sukurtos legendiniam kino filmui, kurį režisavo Georgas Wilhelmas Pabstas, o pagrindinį Don Kichoto vaidmenį atliko Fiodoras Šaliapinas. Jis pirmasis ir įgarsino keturias 1936 m. išleistame filme skambančias J. Ibert‘o dainas. Antrasis vokalinio meno šedevras – Maurice‘o Ravelio „Don Kichotas Dulsinėjai“. Pirmasis autorius, kuriam buvo pateiktas užsakymas sukurti muziką G. W. Pabsto filmui buvo M. Ravelis. Deja, jam pradėjus kurti muziką paūmėjo liga ir kompozitorius buvo priverstas nutraukti darbą. Režisierius, laiku negavęs muzikinės medžiagos, nutraukė sutartį su kompozitoriumi ir užsakymą perleido J. Ibert‘ui. Tai supykdė M. Ravelį, bet jis nepaliko šios idėjos ir kiek atsigavęs po ligos parašė tris dainas filmo scenarijaus autoriaus Paulo Morando tekstais. Deja, kurti dainas kompozitorius baigė tik padedamas draugų ir asistentų, nes pats jau negalėjo net pasirašyti.
Dainos iš amerikiečių kompozitoriaus M. Leigho miuziklo „Žmogus iš La Mančos“ skamba tarsi himnai meilei ir riteriškumui. Šio miuziklo istorija vystosi kalėjime, kuriame sėdi pats Miguelis de Servantesas Saavedra ir, norėdamas įrodyti savo autorystę, kartu su kitais kaliniais stato spektaklį apie Don Kichotą.

Koncerto organizatorius VšĮ Pažaislio muzikos festivalis
Tel. 8 620 26 229
El. paštas info@pazaislis.lt

Skip to content