lapkričio
30 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kiti renginiai

RHAPSODY IN BLUE

lapkričio
30d.

RHAPSODY IN BLUE

Ketvirtadienis, 18:00 / Kiti renginiai
Bilietai

Lapkričio 30 d. vakarą pasinerkite į kerintį G. Gershwino „Rhapsody in Blue“ ir F. Chopino rinktinių valsų pasaulį. Šių dviejų genijų kompozicijos lydės jus elegancijos, emocijų ir jaudulio kupinoje muzikinėje kelionėje. Paskutinę rudens dieną išgirsti šį ypatingą repertuarą pianistas Darius Mažintas pakvies į jaukią Kauno valstybinės filharmonijos salę.

„Rhapsody in Blue“ (1924), tapusi amerikiečių muzikos simboliu, iki šiol skamba kultiniuose filmuose. 1937 m. kūrinys atliktas filme „Didysis Ziegfeldas“, kuris laimėjo „Oskarą“ už geriausią filmą. Kompozicijos įtraukimas į šį prestižinį filmą dar labiau sustiprino jos, kaip ikoniško Amerikos muzikinio kūrinio, statusą. Vėliau „Rhapsody in Blue“ (liet. „Žydroji rapsodija“) skambėjo tokiose pasisekimo sulaukusiose kino juostose, kaip „The Great Getsby“, „Manhattan“, „Fantasia 2000“. „Rhapsody in Blue“ atliekama daugelyje svarbių tarptautinių renginių, pavyzdžiui, 1984 m. vasaros olimpinių žaidynių, vykusių Los Andžele, atidarymo ceremonijoje – solo partija čia skambėjo 84-iais baltais fortepijonais, atliekama 84-ių pianistų.
G. Gershwinas, tapęs pirmuoju amerikiečių muzikantu, kurio nuotrauka publikuota „Times“ žurnalo viršelyje, sukūrė kompoziciją, kuri tapo simboline Amerikos kultūros reprezentacija ir toliau žavi klausytojus visame pasaulyje savo klasikos ir džiazo elementų sinteze.

„Šalin kepures, ponai, – prieš jus – genijus!“ Šiais žodžiais R. Schumannas pradėjo straipsnį apie tuomet dar niekam nežinomą septyniolikmetį kompozitorių. R. Schumanno pranašystė išsipildė – F. Chopinas tapo vienu žymiausių ir savičiausių kompozitorių romantikų. Valsų šis kompozitorius sukūrė 17, o šiame koncerte pianistas D. Mažintas atliks rinktines šio žanro kompozicijas. Šie valsai nėra skirti šokiams, veikiau yra įvairių nuotaikų ir jausmų muzikinė išraiška. Jie demonstruoja F. Chopino meistriškumą, atskleidžiant šokio formos esmę, perteikiant viską savo unikaliu kompoziciniu braižu.

Abu kompozitoriai įnešė svarų indėlį į klasikinės muzikos pasaulį, o jų kūriniai ir toliau žavi publiką visame pasaulyje. G. Gershwino novatorišku džiazu persmelkto stiliaus ir romantiškų bei virtuoziškų F. Chopino kompozicijų derinys sukuria unikalią ir įvairiapusę programą, kuri patenkins įvairiausio muzikinio skonio klausytojus. Gyvybinga G. Gershwino džiazu persmelktų kompozicijų energija ir poetiškas F. Chopino romantiškų kūrinių grožis žada nepamirštamą muzikinę patirtį pianisto D. Mažinto rečitalyje. Pasimatykime lapkričio 30-ąją!

D. MAŽINTO skambinimas fortepijonu siejamas su ekspresyvumu, subtilumu ir emocine prieiga. Pianistas pasižymi muzikalumu ir unikalia interpretacija, netikėtais niuansais ir savitais muzikiniais įvaizdžiais. D. Mažintas yra pelnęs įvertinimų tarptautiniuose konkursuose, kviečiamas muzikuoti festivaliuose, solidžių pasirodymų su įvairiais orkestrais ir pripažintais Lietuvos bei užsienio scenos partneriais surengė koncertų salėse. Taip pat jis yra edukacinių muzikos projektų autorius, labdaringų koncertų organizatorius ir kultūrinių institucijų steigėjas, paramos fondo „Looking at the stars“ meno vadovas.
2022 m. balandį ir gruodžio mėnesiais filantropo Dmitrijaus Kanovičiaus įkurtas Kanados labdaros fondas „Žiūrėdamas į žvaigždes“ („Looking at the Stars“) suorganizavo du unikalius pianisto koncertus Rusijos agresorių nuniokotoje Irpinėje ir Iziume Ukrainoje.
Tikėdamas muzikos galia, pianistas kartu su fondu „Looking at the stars“ organizuoja klasikinės muzikos renginius įkalinimo įstaigose.
2023 m. pianistas pasirodė oficialioje NATO viršūnių susitikimo programoje Vilniuje.

Koncerto organizatorius:
VŠĮ „CULTURE LIVE“
El. paštas info@culture-live.lt
Tel. +370 656 88 822

Skip to content