gruodžio
02 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

REVERANSAS J. S. BACHUI

gruodžio
02d.

REVERANSAS J. S. BACHUI

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Gruodžio 2-ąją klausytojų laukia fortepijoninio dueto – vienų ryškiausių savo kartos pianistų lietuvio Justo Šerveniko ir Johano Randvere‘o iš Estijos koncertas, kuriame skambės kompozitoriaus Johanno Sebastiano Bacho koncertai klavyrui ir orkestrui. Duetui scenoje talkins VDU kamerinis orkestras.

Muzikų šeimoje gimęs pianistas J. ŠERVENIKAS būdamas aštuonerių metų pradėjo pirmąsias muzikos pamokas Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur baigė magistrantūros studijas. Vienerius metus pianistas studijavo Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje.
Nuo 2006 m. J. Šervenikas pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, pasirodė įvairiose Lietuvos koncertų scenose – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Klaipėdos koncertų salėje, Kauno filharmonijoje bei daugelyje kitų. Kaip solistas ar kamerinių ansamblių narys gastroliavo Baltarusijoje, Belgijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Lenkijoje, Italijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Meksikoje. Grojo kartu su Lietuvos nacionaliniu, LMTA bei San Luis Potosio miesto simfoniniais, Klaipėdos ir Lietuvos kameriniais orkestrais, „Skipton Camerata“. Pastaraisiais metais pianistas vis daugiau dėmėsio skiria kamerinei muzikai, nuolatiniai jo scenos partneriai yra olandų tenoras Marcelis Beekmanas, prancūzų smuikininkas Philippe’as Graffine’as bei pianistas Petras Geniušas.

Daugybės tarptautinių konkursų laureatas, talentingas jaunosios kartos estų pianistas J. RANDVERE‘AS jau yra pasirodęs tokiose salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Milano „La Sala Puccini“ ir kt. Solo jis skambino su Latvijos nacionaliniu simfoniniu, Estijos nacionaliniu simfoniniu, Talino kameriniu, Vanemuinės simfoniniu ir kitais orkestrais. Pianistas nuolat koncertuoja Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Italijoje, Vatikane, Švedijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Kanadoje, JAV.

Kartu kaip fortepijoninis duetas J. Šervenikas ir J. Randvere‘as groja nuo 2019 m., kasmet publikai pristatydami po kelias naujas programas. 2023 m. sezono metu duetas grojo koncertuose Kristiansande, Sanjeforde (Norvegija) bei Talino filharmonijos Didžiojoje salėje. Šiemet duetas yra pakviestas atidaryti Parnu (Estija) simfoninio orkestro koncertų sezoną, atliekant Wolfgango Amadeuso Mozarto koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui.

Skip to content