spalio
02 d.
Sekmadienis, 18:00, Vokalinė muzika

RAPSODIA LATINA

spalio
02d.

RAPSODIA LATINA

Sekmadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje
Keturi puikūs atlikėjai klausytojams paruošė aistringą programą, kurioje skambės Kubos, Meksikos, Argentinos ir Ispanijos kompozitorių kūriniai. Dominuojantis šios programos kompozitorius – Ernesto Lecuona, XX a. kubiečių kilmės muzikas, talentingas pianistas, sukūręs daugiau nei 600 Kubos dvasia persmelktų dainų, kūrinių fortepijonui ir simfoniniam orkestrui. Jo muzika kupina sarsuelos motyvų, afrokubietiškų ir baltosios Kubos ritmų. Klausytojai be E. Lecuonos kompozicijų galės mėgautis spalvingomis Ástoro Piazzollos, Fernando Obradorso, Manuelio Fernándezo Caballero ir kt. melodijomis.

Aksominio mecosoprano savininkė RITA NOVIKAITĖ ne tik dėsto Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje, bet ir nuolat koncertuoja, yra sukūrusi vaidmenų Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose ir festivaliuose. Solistės repertuare – „Lied“ žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų bei mišių partijos, jos įdainuotų kūrinių yra Lietuvos ir Austrijos ORF radijo fonduose. R. Novikaitė yra išleidusi keletą kompaktinių kamerinės-vokalinės muzikos plokštelių.

Baritonas KAZIMIERAS IVANOVAS šiais metais baigė magistrantūros studijas VDU Muzikos akademijoje, doc. R. Novikaitės dainavimo klasėje. Jis yra kelių tarptautinių dainavimo konkursų laureatas, jau sukūrė vaidmenų Kauno valstybiniame ir Panevėžio muzikiniuose teatruose, aktyviai koncertuoja Lietuvos ir tarptautinėse scenose. Atlikėjo repertuare ne tik operų, operečių bei miuziklų arijos ir duetai, bet ir „Lied“ žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų partijos. K. Ivanovas žinomas ir kaip popgrupės ,,Lietuvaičiai“ narys.

VDU Muzikos akademijos Pučiamųjų instrumentų skyriaus lektoriaus, trimitininko NERIJAUS JAKŠTONIO biografiją puošia darbas pučiamųjų instrumentų orkestruose „Panevėžio garsas“ ir „E.Y.B.B.“, „A.B.A.M.“ ir „Animato“ simfoniniuose orkestruose, valstybiniame pučiamųjų instrumentų orkestre „Trimitas“, Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestre „Garsas“. Jis inicijavo tokius projektus, kaip „Trimitininkų meistriškumo savaitė“ Lietuvos trimitininkų festivalyje (2013–2019), tarptautinė konferencija „Trimitininko sėkmės kelias“ (2014–2015), Lietuvos mėgėjų meno orkestrų festivalis „Skamba Šakiai“(2015).

DAINIUS KEPEŽINSKAS kaip koncertmeisteris dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Slovakijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, vargonavo Šv. Petro bazilikoje Vatikane, koncertavo Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, JAV. Jis dėstė Kalabrijos Redže, Italijoje, studijų metu Vašingtono universitete dirbo korepetitoriumi universiteto operoje, taip pat pripažintų operos dainininkų vedamų vokalo klasių koncertmeisteriu. Grįžęs į Lietuvą tęsia darbą VDU Muzikos akademijoje. Dalyvauja muzikiniuose festivaliuose Lietuvoje, akompanuoja Č. Sasnausko kameriniui chorui ir vyrų chorui „Perkūnas“, veda meistriškumo kursus.

Skip to content