kovo
05 d.
Sekmadienis, 17:00, Vokalinė muzika

POETO MEILĖ

kovo
05d.

POETO MEILĖ

Sekmadienis, 17:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Tenoras Eimantas Bešėnas drauge su scenos partnere pianiste Lina Giedraityte klausytojams pristato programą, kurioje skambės romantizmo epochos šedevras – Roberto Schumanno vokalinis ciklas „Poeto meilė“ ir nepelnytai retai atliekami mūsų tautos korifėjaus, kompozitoriaus Juozo Gruodžio vokaliniai kūriniai.

E. Bešėno ir L. Giedraitytės duetas drauge muzikuoja jau dešimtmetį – nuo tuomet, kai E. Bešėnas pradėjo studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jie kartu pasirodydavo įvairiuose meniniuose projektuose, vykstančiuose akademinėje aplinkoje. E. Bešėnui pradėjus studijuoti kamerinį dainavimą, dueto koncertinė veikla dar labiau plėtėsi. Muzikai yra surengę dešimtis koncertų Lietuvos miestuose ir regionuose.

Tenoras E. BEŠĖNAS dainuoja įvairių žanrų muziką – nuo senosios estrados ir lietuvių bei užsienio kompozitorių klasikų kūrinių iki operos. Jaunasis atlikėjas dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, festivaliuose Lietuvoje ir svetur. Scenoje dirbo kartu su garsiausiais mūsų krašto muzikantais ir meno kolektyvais: Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant Gintarui Rinkevičiui, Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojant Vilmantui Kaliūnui, kameriniu ansambliu „Musica Humana“, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojant Modestui Barkauskui, Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestru, diriguojant Ugniui Vaiginiui, ir kitais. Operos scenoje solistas pasirodo kartu su „Vilnius City Opera“ kolektyvu. Nuo 2020 m. E. Bešėnas yra ansamblio „Tenoriada“ narys. Nuo 2022 m. jis yra Dubingių muzikos festivalio meno vadovas, o nuo 2023 m. dirba Klaipėdos muzikiniame teatre.

Pianistė L. GIEDRAITYTĖ net 18 metų buvo maestro Virgilijaus Noreikos scenos partnerė. Su garbiuoju scenos grandu ji parengė dešimtis koncertinių programų, kurios skambėjo įvairiose Lietuvos, Estijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos salėse. L. Giedraitytė koncertuoja su dainininkais ir instrumentininkais, yra grojusi su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ji dirba koncertmeistere Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koncertmeisterė-asistentė.

 

Koncerto metu galima apžiūrėti Kauno filharmonijos Mėlynojoje fojė vasario 23–kovo 12 dienomis veikiančią  tapytojo Gintauto Vaičio akvarelės darbų parodą  „Susitikimai“.

Skip to content