„Brooklyn Rider“ yra amerikiečių styginių kvartetas, susibūręs 2005 m. ir įsikūręs Brukline, Niujorko mieste. Laikraštis „Pittsburgh Post-Gazette“ taikliai apibūdino kvarteto narius: „Tai keturi nuostabūs muzikantai, kūrinius atliekantys jaunų roko žvaigždžių, grojančių gitaromis, energija – „Beethovenas nuskamba naujai, klasikinė muzika tampa visiems prieinama, visų pirma, atskleidžiant jos grožį.“
Savo įspūdingu atlikimo stiliumi ir nenumaldomu muzikinių nuotykių troškimu, „Brooklyn Rider“ per savo gyvavimo laikotarpį sukūrė išskirtinę atmosferą styginių kvartetų pasaulyje. Styginių kvartetą apibrėždami kaip terpę, turinčią gilias istorines šaknis, ir neišsemiamas galimybes atradimams, jie visur randa įkvėpimą – nuo vėlyvojo Beethoveno, persų klasikinės muzikos ir amerikietiško folkloro iki įvairių šių dienų kompozitorių kūrinių. „Brooklyn Rider“ į viską žvelgia plačiau, siekia praeities kūrinius pateikti naujai, kad jie būtų suprantami. Jie nuolat bendradarbiauja su kitais įvairių sričių menininkais ir atlikėjais bei įgyvendina turiningus ir aktualius projektus.
2021–2022 m. koncertų sezonas puikiai iliustruoja drąsų „Brooklyn Rider“ kvarteto muzikinį užmojį, kuriame naujo puikaus Argentinos kompozitoriaus ir artimo draugo Osvaldo Golijovo kūrinio premjera, bendradarbiavimas su Izraelio mandolinos virtuozu Avi Avitalu, taip pat visiškai naujas veiklos etapas su švedų mecosopranu Anne Sofie von Otter, kuriame Franzo Schuberto ir Rufuso Wainwrighto muzika narpliojamos meilės ir mirties temos. „Brooklyn Rider“ tęsia bendradarbiavimą su Sirijos klarnetininku Kinanu Azmehu ir 2022–2023 m. sezonui planuoja išleisti naują projektą, pavadinimu „Keturi elementai“ – tai keturių esminių elementų (žemės, oro, vandens ir ugnies) nagrinėjimas metaforiškai, kas aktualu tiek sudėtingame vidiniame styginių kvarteto pasaulyje, tiek nūdienos Žemės būklei.
Prieš pasaulinę pandemiją išleistas albumas „Healing Modes“ („In A Circle Records“) nominuotas „Grammy“ apdovanojimui – jame skamba Beethoveno „Opus 132“ – vėlyvojo laikotarpio kompozitoriaus liudijimas apie išgijimą ir jėgas atkuriančią naujos kūrybos galią, bei kompozitorių Reena Esmail, Gabriela Lena Frank, Matana Roberts, Caroline Shaw ir Du Yun kūriniai. Albume paliečiamos aktualios temos, pavyzdžiui, JAV ir Meksikos sienos konfliktas, Sirijos pabėgėlių krizė, psichologinių problemų epidemija ir fizinė gerovė. „The New Yorker“ apibūdino šį projektą, kaip itin aktualų ir reikalingą.
2019 metais išleisti du labai skirtingi albumai. Vienas, „The Butterfly“, – su airių smuikininku virtuozu Martinu Hayesu („In A Circle Records“), kurį „Irish Times“ apibūdino kaip „rizikingu meistriškumu“, o kitas – „Sun On Sand“ („Nonesuch Records“), kuriame skamba Patricko Zimmerli muzika, atliekama vieno ryškiausių JAV džiazo saksofonų meistrų Joshua Redmano ir jo bendražygių Scotto Colley (bosinė gitara) ir Satoshi Takeishi (mušamieji). Verta paminėti, kad žymus amerikiečių kompozitorius Philipas Glassas pasirinko „Brooklyn Rider“ kvartetą savo kūrinių įrašams.
Tai tik nedaugelis „Brooklyn Rider“ kūrybinės biografijos pavyzdžių. Kaip „NPR Music“ pastebėjo, jie „atgaivina 300 metų senumo styginių kvarteto formą kaip gyvybiškai svarbų ir kūrybingą XXI amžiaus ansamblį“.
Nepraleiskite progos pirmą kartą Lietuvoje išgirsti charizmatiškųjų „Brooklyn Rider“.
Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.