vasario
12 d.
Pirmadienis, 18:00, Kamerinė muzika

PIANISTAS KASPARAS UINSKAS, SOLINIS REČITALIS

vasario
12d.

PIANISTAS KASPARAS UINSKAS, SOLINIS REČITALIS

Pirmadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Sustok akimirka žavi!“ – Gali sukaustyt grandine iš karto ir ką tik nori, tą daryt su manimi.“ (J. V. Gėtė „Faustas“)

Vasario 12-ąją pianistas KASPARAS UINSKAS pakvies klausytojus pradėti šventinę savaitę Kauno filharmonijoje soliniame jo koncerte, kuriame jis dovanos visiems mylintiems, mylimiems ir visiems ieškantiems meilės ypatingą programą. Jos centre du didieji romantikai – F. Chopinas ir F. Lisztas. „F. Chopino kūryba yra viena artimiausių mano sielai. Ji įkūnija viską – jautriausias žmogaus emocijas, yra geniali, kurioje kiekviena nata, garsas, melodija turi prasmę ir savo vietą. Jo muzika reikalauja maksimalaus pianistinio pasirengimo ir tuo pačiu yra ypatingai suprantama ir prieinama žmogui. Koncerte atliksiu visus 24 preliudus, kuriuos kompozitorius sukūrė, praleidęs žiemą Maljorkoje su savo mylimąja George Sand. Manau, kiekvienas klausytojas išgirs ir pajaus F. Chopino išgyvenimus ir jausmus. Koncertą vainikuos F. Liszto maštabiškiausias kūrinys – jo filosofinė sonata, kurios savotiškas leitmotyvas, nors neturintis aiškių įrodymų, – J. V. Gėtės „Faustas“. Sonata kupina dramos, prieštaravimų, džiaugsmo ir giliausio skausmo, ji tarsi visą F. Liszto gyvenimą apžvelgiantis kūrinys“, – apie programą pasakoja pianistas K. Uinskas.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas KASPARAS UINSKAS koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio „BoZar“ bei daugelyje kitų. Jo pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą. „Didis pianistas ir muzikas“ („New York Concert Review“), „kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška“ („Seen and Heard international“) – tai tik keli kritikų atsiliepimai apie K. Uinsko meistriškumą.

2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“. Po šio koncerto belgų įrašų kompanija „Avanticlassic“ išleido dueto kompaktinę plokštelę su Johanneso Brahmso kūriniais. Pirmą kartą šiame festivalyje K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgenijumi Bozhanovu. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: „Royal Chamber Orchestra of Wallonia“ (Belgija), „Philharmonie Südwestfalen“ (Vokietija), Liepojos simfoniniu (Latvija), „North Czech Philharmonic“ ir „West Bohemian Symphony“ (Čekija), Slovakijos radijo, Krokuvos simfoniniu, Rosarijo simfoniniu orkestru Argentinoje, taip pat su soliniais pasirodymais Londono „Wigmore Hall“, „Baerum Kulturhus“ salėje cikle „Piano Master Series“ ir „Bodø Festival Nordland Musikkfestuke“ Norvegijoje, „BoZar“ salėje Briuselyje bei „Brussels Piano Festival“, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indijoje) solinių ir kamerinės muzikos koncertuose Norvegijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, kamerinės muzikos turuose su violončelininkais A. Kniazevu, Andrėjumi Ionita, Oleksėjumi Shadrinu, smuiko žvaigžde Svetlinu Roussevu, ir daugybėje kitų koncertų.

Koncerto organizatorius:
VšĮ „Naujoji muzikų karta“
El. p. info@nmgeneration.com
Tel. +370 67 88 3737
Interneto puslapis www.muzikukarta.lt

Skip to content