rugsėjo
19 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

PIANISTAS KASPARAS UINSKAS, SOLINIS REČITALIS

rugsėjo
19d.

PIANISTAS KASPARAS UINSKAS, SOLINIS REČITALIS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Atveriu savo sielą fortepijonui taip, kaip kažkada atverdavau ją tik Tau…“ – Frydyryk Chopin

Rudens koncertinį sezoną „Naujoji muzikų karta“ kviečia pradėti su pianistu virtuozu Kasparu Uinsku ir romantizmo genijaus Fryderyko Chopino muzika soliniuose koncertuose rugsėjo 19 d. Kauno filharmonijoje ir rugsėjo 25 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje. Programoje skambės 24 F. Chopino preliudai ir visi jo keturi skerco.

„F. Chopino kūryba yra viena artimiausių mano sielai. Ji įkūnija viską – jautriausias žmogaus emocijas, yra geniali, kurioje kiekviena nata, garsas, melodija turi prasmę ir savo vietą. Jo muzika reikalauja maksimalaus pianistinio pasirengimo ir kartu yra ypač suprantama ir prieinama žmogui. Nepaprastai džiaugiuosi, galėdamas visą koncerto programą dedikuoti F. Chopino kūriniams ir pakviesti klausytojus kartu pasinerti į šio genialaus kompozitoriaus kūrybą“, – apie programą pasakojo K. Uinskas.

„…didis pianistas ir muzikas…“ („Carnegie Hall“, „New York Concert Review“), „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ („London Wigmore Hall“,  „Seen and Heard international“) – tai keli kritikų atsiliepimai apie K. Uinsko meistriškumą.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio „BoZar“ bei daugybėje kitų. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus ir klausytojų pripažinimą. 2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“. Po šio koncerto belgų įrašų kompanija „Avanticlassic“ išleido dueto kompaktinę plokštelę su Johanneso Brahmso kūriniais. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas K. Uinskas koncertavo 2018 m. duetu su pianistu Evgenijum Bozhanovu. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: „Royal Chamber Orchestra of Wallonia“ (Belgija), „Philharmonie Südwestfalen“ (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), „North Czech Philharmonic“ orkestru (Čekija), „West Bohemian Symphony“ orkestru (Čekija), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, Rosarijaus simfoniniu orkestru (Argentina), taip pat su soliniais pasirodymais Londono „Wigmore Hall“, „Baerum Kulturhus“ salėje, cikle „Piano Master Series“ ir „Bodø Festival Nordland Musikkfestuke“ (Norvegija), „BoZar“ salėje Briuselyje bei Briuselio fortepijono festivalyje, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indijoje), soliniuose ir kamerinės muzikos koncertuose Norvegijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, kamerinės muzikos ture su violončelininku A. Kniazevu bei su P. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ioniță, violončelininku Oleksiy’umi Shadrinu, smuiko žvaigždėmis Svetlinu Roussevu, Borisu Brovtsynu ir kt.

Koncerto organizatorius:
VšĮ „Naujoji muzikų karta“
Tel. +370 678 83 737
El. p. info@nmgeneration.com
www.muzikukarta.lt
http://www.uinskas.com
http://www.nmgeneration.com
http://www.hrustevich.com

 

Skip to content