liepos
09 d.
Penktadienis, 18:00, Festivaliai

PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. RETI SUSITIKIMAI

liepos
09d.

PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. RETI SUSITIKIMAI

Penktadienis, 18:00 / Festivaliai

Kauno valstybinėje filharmonijoje

Programos „Reti susitikimai“ sumanytojas – Šveicarijoje gyvenantis fagotininkas Povilas Bingelis. Jo kvietimu 12 muzikų ansamblis atliks itin retai Lietuvoje skambančius kūrinius – Wolfgango Amadeuso Mozarto oktetą pučiamiesiems ir Antoníno Dvořáko serenadą pučiamiesiems, violončelei ir kontrabosui. Pasaulio klasikos fonde šie opusai prilyginami pučiamųjų ansamblio repertuaro „perlams“, tačiau išgirsti juos koncertų salėse tenka tikrai nedažnai.

W. A. Mozarto Serenados pučiamųjų oktetui Es-dur, KV 375 pirmoji versija buvo parašyta pučiamųjų sekstetui ir pirmą kartą atlikta 1781 m. Antroje kūrinio versijoje aštuoniems atlikėjams kompozitorius turėjo galimybę dar labiau išplėsti registrų bei tembrų diapazoną, praturtinti partitūrą naujomis spalvomis ir pobalsiais.

Antoníno Dvořáko serenada buvo parašyta 1878 m. ir tais pačiais metais atlikta autoriui diriguojant. Kūrinys tarsi nukelia klausytoją į rokoko epochos pilies atmosferą, kur susitinka aristokratijos ir liaudies pasauliai. Serenadoje jaučiama stipri slovakų liaudies muzikos įtaka, o vidurinioji dalis įsuka visus į greitą Bohemijos apylinkėms būdingą šokį.

 

Koncerte tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content