balandžio
06 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

PASITINKANT PAVASARĮ

balandžio
06d.

PASITINKANT PAVASARĮ

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Naujasis Kauno valstybinės filharmonijos klavesinas pagaliau sulaukė progos suskambėti visomis senosios muzikos spalvomis. Specialiai pagal filharmonijos užsakymą Vokietijos meistro pagamintą instrumentą prakalbins tikra senosios muzikos žinovė Kristina Kuzminskaitė, o kartu su ja muzikuos išilginės fleitos virtuozė Silvia Berchtold.

Vokietijoje gyvenanti lietuvių menininkė Kristina Kuzminskaitė yra Šongau miesto orkestro dirigentė ir vadovė, vaikų ir suaugusiųjų chorų bei Šteingadeno miesto grigališkojo choralo ansamblio vadovė. Ji dėsto fortepijoną, vargonavimą, dainavimą ir klavesiną, rašo vokalinę ir instrumentinę muziką. 2019 m. buvo išleistas autorinis jos kūrybos muzikinis diskas „Rilkė palietė Lietuvą“ („Rilke trifft Litauen“). K. Kuzminskaitė taip pat yra UNESCO pasaulio paveldo saugomos Wies bažnyčios kapelmeisterė bei sakralinės muzikos vadovė. Nuo 2021 m. ji studijuoja doktorantūrą Zalcburgo „Mozarteum“ universitete. Anot K. Kuzminskaitės, muzika yra tai, iš ko ji semiasi jėgų ir tai, kuo ji gyvena.

Išilgine fleita grojanti vokiečių muzikantė Silvia Berchtold, baigusi ankstyvosios ir šiuolaikinės muzikos studijas, domisi tarpdisciplininio meno projektais, pasauline ir teatro muzika. Ji dalyvavo tarptautiniuose senosios muzikos festivaliuose Londone, Ciuriche, „Mars en Baroque“ Marselyje, „Musiquem Lleida“ Ispanijoje, yra tarptautinių konkursų nugalėtoja. 2018 m. menininkė gyveno Indijoje, kur sėmėsi paslapčių apie šios šalies muziką ir nuo tol tyrinėja Indijos bei Europos senosios muzikos garsų sąsajas. Šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos srityje ji muzikuoja kartu su ansambliu „Interspecies Ensemble“. Taip pat, norėdama praturtinti savo muzikinę praktiką ir pažvelgti į ją iš kitos perspektyvos, ji šiuo metu studijuoja filosofiją Miuncheno aukštojoje filosofijos mokykloje.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content