gegužės
06 d.
Šeštadienis, 17:00, Simfoninė muzika

PASAULINEI AKORDEONO DIENAI

gegužės
06d.

PASAULINEI AKORDEONO DIENAI

Šeštadienis, 17:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Scenoje susitiks vieni žymiausių jaunosios kartos akordeonininkų, daugelio tarptautinių konkursų nugalėtojai ir prizininkai – Augustinas Rakauskas ir Laimonas Salijus. Virtuozai yra dažni svečiai užsienio koncertų salėse, Augustinas gyvena ir kuria Šveicarijoje, nepamiršdamas ir Lietuvos, o Laimonas kuria ir puoselėja jaunąją akordeonininkų kartą Kaune. Kartu su VDU Kameriniu orkestru ir jo vyr. dirigentu Vytautu Lukočiumi solistai atliks kontrastingą programą: įvairių epochų ir muzikinių stilių kūrinius nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos – kompozitoriaus Arvydo Malcio rašomos premjeros! Minint Pasaulinę akordeono dieną atlikėjai koncerte lauks visų, neabejingų akordeono ir styginių orkestro skambesiui.

L. SALIJUS – vienas žymiausių šių dienų akordeonininkų Lietuvoje. Jis yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Kanadoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje nugalėtojas ir prizininkas. 2015 m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio Taurė“ (Zalcburgas, Austrija) ir „Pasaulio trofėjus“ (Kaunas) gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą.
Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Jis atliko solinius rečitalius Serbijoje, Gruzijoje, Brazilijoje, Estijoje, Latvijoje. Grojo su VDU Kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Kalabrijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Brazilijos nacionaliniu teatro orkestru.

A. RAKAUSKAS – Lietuvos akordeonininkas, muzikinį kelią pradėjęs Kaune ir vienas pirmųjų įgijęs bakalauro laipsnį VDU Muzikos akademijoje, prof. K. Stonkaus klasėje. Magistrantūrą baigė „Haute École de Musique de Lausanne“ (Šveicarija) S. Chapuis klasėje ir „Hochschule der Künste Bern“ su T. Anzellotti bei pelnė Vakarų Šveicarijos „Prix Paléo – 2017“ premiją už išskirtinio meistriškumo magistro rečitalius. Stažavosi pas žymiausius pasaulio pedagogus: F. Deschamps (Prancūzija), G. Masefield (Naujoji Zelandija), E. Moser (Vokietija) ir daugelį kitų. Atlikėjas yra virš trisdešimties tarptautinių konkursų laureatas, yra grojęs su įvairiais orkestrais užsienyje: Ženevos „Victoria Hall“ koncertų salėje su „Orchestre de la Suisse Romande“ simfoniniu orkestru, „Jardin Musicaux“ kameriniu orkestru. Surengė rečitalius žymiausiuose Šveicarijos festivaliuose – Gštado Y. Menuhino festivalyje, „Lavaux Classic“, „Week-end musical de Pully“, „Automne musical d‘Ollon“, Pekino akordeono festivalyje bei Šanchajaus akordeono festivalyje Kinijoje, surengė ne vieną koncertinį turą JAV ir Kanadoje, koncertavo Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, Niujorko LR konsulate, Lietuvos Respublikos ambasadoje Graikijoje, Kanadoje, Liuksemburge, Italijoje. Su duetu „Tutto a Dio“ A. Rakauskas laimėjo pirmąsias vietas „Trophée Mondial 2017“, „Coupe Mondiale 2018“ bei „Premio Internazionale di Castelfidardo“ kamerinių ansamblių kategorijose bei antrąsias vietas „Trophée Mondial 2018“ Kanadoje ir „PIF Castelfidardo 2020“ Italijoje dviejose „Premio“ ir „Virtuoso“ kategorijose. Už muzikinius nuopelnus buvo apdovanotas LR Prezidentų V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės garbės raštais, taip pat apdovanotas Kauno miesto savivaldybės, LR Seimo ir LR Vyriausybės.
Atlikėjas yra kviečiamas dirbti prestižinių „Coupe Mondiale“, „Trophée Mondial“ ir kitų tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, vedė meistriškumo kursus Šanchajuje (Kinija), Estijos muzikos ir teatro akademijoje Taline, bei „Accordion Teachers Guild“ festivalyje (JAV). Nuo 2022 m. A. Rakauskas yra VDU Muzikos akademijos lektorius.

VDU KAMERINIS ORKESTRAS, įkurtas 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.
Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje – Kipre, Vokietijoje, JAV, Sakartvele, dalyvavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose.
2013 m. išleido lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę ,,Ekspresija“, 2017 m. Liutauro Janušaičio dvigubą kompaktinę ir vinilinę plokšteles ,,Two different sides“, 2020 m. Kosto Smorigino kompaktinę ir vinilinę plokšteles, tais pačiais metais meditacinės muzikos kompaktinę plokštelę ,,Infinity“, o 2021 m. orkestro 10-mečio proga lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę, pavadinimu ,,Fraktalas“.

Koncerto organizatoriai: VDU Kamerinis orkestras, VšĮ „Klasikos projektai“
Partneris – Kauno valstybinė filharmonija

Skip to content