lapkričio
05 d.
Šeštadienis, 19:00, Simfoninė muzika

NEŠANTYS ŠVIESĄ. Simfonija dedikuota Čijunei Sugiharai.

lapkričio
05d.

NEŠANTYS ŠVIESĄ. Simfonija dedikuota Čijunei Sugiharai.

Šeštadienis, 19:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Tikriausiai retas nėra girdėjęs pasakojimo apie be galo įkvepiantį Japonijos imperijos vicekonsulo Čijunės Sugiharos (Chiune Sugihara) herojiškumą. Savo veiklą Antrojo pasaulinio karo metais Kaune vykdęs Č. Sugihara, iš pažiūros paprastas žmogus, nepritrūko drąsos ir besipriešindamas nacių režimui, rizikuodamas savo gyvybe ir karjera, išgelbėjo daugiau nei 6 000 iš Europos bėgančių žydų gyvybių, išduodamas jiems Japonijos tranzitines vizas, nors tam neturėjo Japonijos vyriausybės leidimo. Jo drąsa ir humaniškumas buvo neprilygstamas užuojautos pavyzdys didelės tamsos ir blogio metu.

„Nešantys šviesą“ – tai didelės apimties muzikinis kūrinys, kurio autorė yra visame pasaulyje žinoma kompozitorė Lera Auerbach. Kartu su Kauno valstybiniu choru ir Kauno miesto simfoniniu orkestru pirmą kartą šį kūrinį klausytojams pristatys violončelės virtuozė Kristina Reiko Cooper. Diriguos Lietuvos ir viso pasaulio klausytojams puikiai pažįstamas, prestižinių „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominantas maestro Konstantinas Orbelianas.

Projektas, kurio iniciatorė japonų kilmės violončelininkė Kristina Reiko Cooper, yra įgyvendinamas gavus didelę „Yad Vashem“ Pasaulio holokausto atminimo centro Jeruzalėje paramą.

Pasaulinė kūrinio premjera įvyks Lietuvoje, Kaune. Kaunas buvo pasirinktas neatsitiktinai – būtent šiame mieste rezidavo vicekonsulas Č. Sugihara. Taip pat šis projektas yra vienas „Kaunas –Europos kultūros sostinė 2022“ programos akcentų.

Lapkričio 5 d. 19 val. kviečiame į Kauno valstybinę filharmoniją, kur patys pirmieji galėsite išgirsti Č. Sugiharos istoriją, papasakotą muzikos kalba.

Daugiau informacijos apie projektą www.sugiharasymphony.com

Skip to content