lapkričio
30 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

NEMIRTINGASIS BACHAS

lapkričio
30d.

NEMIRTINGASIS BACHAS

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Lapkričio 30-osios vakarą klasikinės muzikos gurmanus pradžiugins pianistas Sergejus Okruško, atlikdamas Lietuvos salėse retai skambantį kūrinį – Johanno Sebastiano Bacho „Goldbergo variacijas“. Šis vakaras ypatingas dar ir tuo, kad Kauno valstybinės filharmonijos koncertų salė pasipuoš naujais garsais – koncerto metu senosios muzikos žinovas S. Okruško prakalbins ir naujai įsigytą instrumentą. Šis instrumentas – flamandiško tipo koncertinis klavesinas, specialiai filharmonijos užsakymu pagamintas Vokietijoje, meistro Williamo Horno dirbtuvėse. Unikalus rankų darbo instrumentas – XVIII a. prancūzų meistrų klavesino kopija, pagaminta pagal išlikusius istorinius pavyzdžius. Pristatydama publikai naująjį instrumentą Kauno valstybinė filharmonija tikisi atversti naują atlikimo praktikos puslapį, leisiantį prestižinėje Kauno salėje dažniau skambėti autentiškai baroko epochos muzikai bei bendradarbiauti su žymiausiais senosios muzikos atlikėjais.

Johanno Sebastiano Bacho „Goldbergo variacijas“, originaliai parašytos klavesinui, yra vienas sudėtingiausių klasikinės muzikos šedevrų bei vienas svarbiausių ir brandžiausių kompozitoriaus gyvenimo kūrinių. Arijos ir 30 variacijų ciklą atlikti reikia ypatingo susikaupimo, meistriškumo ir patirties. Nepaisant sudėtingumo, tai nepaprastai gražus kūrinys klavišiniams.

Gerai žinomas Lietuvoje pianistas ir klavesininkas Sergejus Okruško baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA), studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas (1978). Nuo 1974 m. pasirodo kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, dažnai groja Lietuvoje ir už jos ribų, koncertavo Rusijoje, Armėnijoje, Vokietijoje, Švedijoje, JAV. Savo koncertinę veiklą pianistas derina su pedagoginiu darbu: jis yra LMTA Fortepijono katedros profesorius.

Atlikėjo solo repertuare – įvairių epochų kompozitorių kūriniai, tačiau išskirtinė vieta tenka šiuolaikinei muzikai, ją skambina ir klavesinu. Didelio susidomėjimo sulaukė jo atliktas ir į kompaktinę plokštelę įrašytas XX a. šedevras – P. Hindemitho ,,Ludus tonalis“. S. Okruško yra uolus lietuvių kompozitorių kūrybos skleidėjas, dažnai pirmasis atlieka naujus kūrinius, kasmet parengia po keletą premjerų.

Pianistas yra bendradarbiavęs su vokalistais bei instrumentininkais: dainininkais R. Maciūte, G. Grigorianu ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininku A. Budriu, perkusininku P. Giunteriu, marimbininke L. Maxey (JAV), violončelininku M. Drobinskiu (Proncūzija), kameriniais ansambliais („Vilniaus arsenalas“, „Sostinės trio“, Čiurlionio kvartetu), orkestrais (Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu bei Šv. Kristoforo kameriniu). S. Okruško dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Gaida“, „Versija 2-7“, ,,Balsas“, „Iš Arti“, žydų muzikos festivalyje ,,Shalom“, Thomo Manno bei Kristupo vasaros festivaliuose ir kt. renginiuose.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content