balandžio
20 d.
Trečiadienis, 18:00, Simfoninė muzika

MUZIKOS AMBASADORIAI

balandžio
20d.

MUZIKOS AMBASADORIAI

Trečiadienis, 18:00 / Simfoninė muzika

Kauno filharmonijoje koncertuosiantis visame pasaulyje garsus JAV kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai yra pagrindinis JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje, įsikūręs Sembacho bazėje Vokietijoje. Orkestrą, įsteigtą 1940 m., sudaro įvairūs koncertiniai kolektyvai, jų visi nariai yra profesionalūs muzikantai – garsių JAV aukštųjų muzikos mokyklų ar konservatorijų absolventai. Jungtinių Valstijų kariuomenės orkestras ir choras yra labai įvairialypis kolektyvas. Jį sudaro koncertinis ir maršinis iškilmių orkestrai, kareivių choras, ceremonialinis orkestras, džiazo ansamblis, populiariosios muzikos grupė, diksilendo grupė, džiazo ansamblis, varinių ir medinių pučiamųjų instrumentų kvintetai. Choras buvo įkurtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais pakelti kariūnų ūpą. Netrukus jo pagalba užsimezgė kultūriniai ir žmogiškieji saitai tarp Europoje įsikūrusios amerikiečių bendruomenės ir įvairių Europos šalių gyventojų. Skirtingai nuo orkestro muzikantų, choristų karjera nėra susijusi su jų muzikiniu išsilavinimu. Dainininkai konkurso būdu atrenkami iš kitų kariuomenės padalinių. Laimėję atranką, kariai dalyvauja vokalo, šokio ir teatro meistrystės mokymuose, kol patenka į šį karinį chorą. Šis orkestras ir choras koncertuoja daugiau nei 200 kartų per metus ir jau yra pasirodę daugiau nei dvidešimtyje Europos, Vidurinių Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių. Atliekamų muzikos kūrinių paletė ypač plati – ir klasikos, ir šiuolaikinių autorių muzika kuria puikią dermę.

Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestras buvo įkurtas 1994 m. Nuo 2001 m. Krašto apsaugos ministro įsakymu du orkestrai sujungiami į vieną: Karinių oro pajėgų orkestras ir Vytauto Didžiojo atskirojo jėgerių bataliono pučiamųjų instrumentų orkestras. Šis orkestras tapo reprezentaciniu Karinių oro pajėgų orkestru. Dabartinis Karinių oro pajėgų orkestras sparčiai tobulėja, dalyvauja įvairiuose renginiuose – orkestrų festivaliuose, kariniuose ritualuose (karių paradai, karinės šventės, karių laidojimo, perlaidojimo ceremonijose), taip pat koncertuose visuomenei.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content