sausio
29 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

MUZIKINĖS MINTYS. KELIONĖ PER ŠIMTMEČIUS

sausio
29d.

MUZIKINĖS MINTYS. KELIONĖ PER ŠIMTMEČIUS

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Šio vakaro koncerte skambės smuikininkės Karolinos Beinarytės-Palekauskienės ir pianistės Daivos Stulgytės duetas, kuris vėl džiugins klausytojus nuostabiomis melodijomis bei muzikinėmis mintimis, išsakytomis tiek žodžiais, tiek muzika.

„Kiekviena išsakyta mintis palieka savo pėdsaką. Tačiau mintys, išreikštos muzikos garsais, yra nepaprastos. Jos tokios įtaigios, kad stebina ir jaudina klausytoją, net praėjus šimtmečiams, nors jų išraiškos priemonės nuolat kinta. Todėl tęsiame kelionę per šimtmečius, vedamos įstabių melodijų, klausydamos muzikinių minčių, kuriose telpa begalybė“ – taip šią koncertinę programą pristato atlikėjos.

Smuikininkė K. BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ nuo 2003 m. yra Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas, nuo 2015 m. – Kauno J. Naujalio smuiko mokytoja. Ji dalyvavo kaip solistė ir kvarteto narė įvairiuose koncertuose, festivaliuose, konkursuose, meistriškumo kursuose, grojo solo su Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais, su kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“. Su Kauno styginių kvartetu dalyvavo daugiau nei 400 koncertų Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Danijoje, Argentinoje, Čilėje ir kt. šalyse, išleido 5 kompaktines plokšteles, įrašė daug radijo ir TV fondų įrašų. Kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą (2008), už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu (2009), už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija (2012).

Pianistė D. STULGYTĖ nuo 1989 m. dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Styginių instrumentų katedros koncertmeistere (nuo 2001 m. – koncertmeistere-asistente), Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje vadovauja kamerinio ansamblio skyriui, yra Muzikų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos veikloje.

Pagrindinė D. Stulgytės kūrybinė kryptis yra kamerinė muzika. Ji grojo solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, yra parengusi ir atlikusi koncertines programas „Pokalbiai dviese“, „Klasikai džiazuoja“, „Subtilūs kalbėjimai“, „Nurimk širdie“, su mecosopranu Rita Novikaite įrašė kompaktinę plokštelę „Lapkričio sapnai“.

Kaip klavesinininkė ji grojo su LMTA studentų orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, kaip koncertmeisterė dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, meistriškumo kursuose, festivaliuose. Pianistė yra sukaupusi didelį alto ir klarneto kūrinių repertuarą.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

Skip to content