spalio
Sekmadienis, 14:00, Koncertas šeimai

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „PASAKŲ SODAS“

spalio

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „PASAKŲ SODAS“

Sekmadienis, 14:00 / Koncertas šeimai

Lietuvos muzikos informacijos centre, pristatant kompozitorių Vidmantą Bartulį, rašoma taip: „…stilių, žanrų, manierų, nuotaikų ir potyrių įvairove kompozitoriaus muzika pranoksta daugelio lietuvių kolegų kūrybą, kaskart stebindama netikėtais posūkiais ir rakursais. Jis gali rašyti bet ką – nuo kamerinių miniatiūrų iki operos ir stambių orkestrinių kūrinių, nuo liaudies dainų harmonizacijų iki didžiulių masinių renginių, nuo monumentalaus Requiem iki muzikos mados kolekcijų pristatymams, popdainų aranžuočių…“
Taip ir šioje muzikinėje popietėje visai šeimai, pavadinimu „Pasakų sodas“, V. Bartulio naujos kompozicijos styginių kvartetui įtaigiai padės sukurti nuotaiką bei atmosferą skaitant humoristinę Kazio Borutos apysaką „Jurgio Paketurio klajonės“, kurioje pilna visokių pavojų, melo pasakų, karčių juokų ir linksmų ašarų.
Pasakas seks Kauno valstybinio lėlių teatro aktorius Remigijus Endriukaitis, o jas lydės muzika, atliekama Kauno styginių kvarteto. Šios istorijos apie šimtą metų išgyvenusio, bet dar nesugriuvusio, nes iš mažens išmokusio juoktis ir jokiam vargui nepasiduoti Jurgio Paketurio klajones bus įdomios ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams bei seneliams!

Aktorius R. ENDRIUKAITIS yra režisieriaus Gyčio Padegimo auklėtinis, Kauno valstybiniame lėlių teatre dirba nuo 2005 m., yra sukūręs vaidmenų Kauno nacionalinio dramos, Kauno mažojo ir Kauno kamerinio teatrų spektakliuose. 2020 m. aktorius baigė kultūros ir laisvalaikio vadybos studijas Kauno kolegijoje.

Jau daugiau nei 40 metų gyvuojantis KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS, vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune, surengė daugiau nei 2700 koncertų įvairiose Lietuvos salėse ir festivaliuose, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje. Kvartetas savo repertuare sukaupė apie 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų, yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. Ansamblis nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams, yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių. 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.