birželio
09 d.
Sekmadienis, 12:00, Festivaliai

Muzikinė istorija VIENARAGIO MĮSLĖ

birželio
09d.

Muzikinė istorija VIENARAGIO MĮSLĖ

Sekmadienis, 12:00 / Festivaliai
Bilietai

„Vienaragio mįslė“ – tai fantastinė muzikinė misterija apie Vienaragį, kuris, nukritęs nuo debesies, ieško kelio atgal į namus. Kelionės metus jis atranda stebuklingas savo rago galias, nuo ekologinių nelaimių išgelbėja Žemės gyventojus, taip su jais susidraugaudamas. Bet kaip sugrįžti atgal į stebuklingą Vienaragio šalį?

Muzikinės istorijos „Vienaragio mįslė“ libretą sukūrė Sonata Latvėnaitė-Kričenienė ir Jolanta Vaišvilienė, muziką – kompozitorė Diana Čemerytė, kostiumų dailininkė – Rita Kosmauskienė.
„Lietuvoje vaikams sukuriamų šiuolaikinių klasikinės muzikos kūrinių ne tiek jau daug, galima būtų suskaičiuoti vos ant vienos rankos pirštų. „Vienaragio mįslė“ – toks projektas, į kurio koncertą reikia tiesiog ateiti atvira širdimi, be išankstinių nusistatymų. Tai – puikus programinės muzikos opusas. „Vienaragio mįslė“ yra daugiasluoksnis, išraiškingas, kūrinys. Čia puikiai atskleidžiamas atskirų instrumentų unikalus skambesys“, – pasakoja viena iš kūrėjų S. Latvėnaitė-Kričenienė.

Chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ vadovė Edita Jaraminienė teigia, kad didžiausia šio projekto vertė ta, kad sudėti svarbiausi vaikams reikalingi muzikiniai pradmenys. Jie būtini visiems, nes padeda lavinti klausą, plečia muzikinį akiratį, leidžia pajusti emocinį muzikos kontrastą ir žadina vaizduotę. „Lietuvoje neturime daug tokio lygio kūrinių vaikams, kada taip jautriai ir išbaigtai pateikiamas jų amžiui skirtas klasikos kūrinys. Tikrai tikiu, kad tie, kurie atvyks į koncertą, ar tie, kurie skaitys knygą, klausysis įrašo, patirs didžiulį malonumą ir prasmingai praleis laisvalaikį“, – pabrėžia vadovė E. Jaraminienė.

Rekomenduojama vaikams nuo 3 metų. Renginio trukmė – 50 min.

Koncerto organizatorius VšĮ Pažaislio muzikos festivalis
Tel. 8 620 26 229
El. paštas info@pazaislis.lt

Skip to content