spalio
20 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Pramoginė muzika

MUSICA ACADEMIA

spalio
20d.

MUSICA ACADEMIA

Ketvirtadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Gurmaniškos muzikos meniu vėl pristato Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su iš Amerikos specialiai atvykusia pianiste Emilija Rožukaite ir belgų saksofonininkų kvartetu – „Anemos Saxofoonkwartet“. Tęstinė „Musica academia“ programa klausytoją atveda į įdomias, iššūkių kupinas programas.

Philipo Sparke‘o „Kaleidoscope“ ir Kevino Houbeno „Codon“ orkestrines kompozicijas drąsiai galime vadinti pučiamųjų instrumentų orkestro viršukalnėmis. Jie yra lyg barometras, leidžiantis „pasimatuoti“ orkestro meistriškumą, nes kūriniuose slypi tiek sudėtingos virtuozinės užduotys kiekvienam muzikantui, tiek garso subtilumo ir ansambliškumo reikalaujantys epizodai.

Be orkestrinių kompozicijų koncerte girdėsime žėrintį Edwardo Gregsono koncertą fortepijonui ir pučiamiesiems „Homages“, kurį orkestras atliks su pianiste E. Rožukaite. Jaunoji pianistė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, Sibelijaus muzikos akademijoje bei Oberlino konservatorijoje (JAV), yra laimėjusi ne vieną respublikinį bei tarptautinį konkursą kaip solistė, įvairių kamerinių ansamblių narė ir dainininkų partnerė, pianistė stažavosi meistriškumo kursuose tiek Europoje, tiek Jungtinėse Valstijose.

Belgijos „Anemos“ saksofonų kvartetas su „Ąžuolynu“ atliks prancūzų kompozitoriaus ir trombonininko Jérôme‘o Naulais kūrinį „Saxtory for 4 Saxophones Solo“. Saksofonų kvartetą sudaro keturi geriausi draugai ir aistringi muzikantai. Ansamblį bičiuliai įkūrė 2009 m. Briuselio karališkojoje konservatorijoje ir jau daugiau kaip dešimtmetį spinduoliuoja savo energiją iškiliausiuose Vakarų Europos festivaliuose. Koncertuoti su choru, groti, šokti ir dainuoti, bendradarbiauti su kompozitoriais, nardyti netikėtais senosios muzikos ar perfomanso labirintais – visa tai yra „Anemos“. Pagrindinis mūsų tikslas – sako „Anemos“ ansamblio nariai – įkvėpti naujos gyvybės šiam unikaliam belgo Adolphe‘o Saxo išradimui – saksofonui ir jie tai daro originaliai bei iš širdies.

Keturi įstabūs kūriniai su orkestru „Ąžuolynas“ ir charizmatiškais solistais – geriausia rudeninė dovana kauniečiams ir svečiams.

Koncerto organizatorius:
Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
E. p. info@kaunosantaka.lt
Tel. +370 643 55 733
www.kaunosantaka.lt

Skip to content