kovo
23 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

MITAI IR ROMANTINIS VIRTUOZIŠKUMAS

kovo
23d.

MITAI IR ROMANTINIS VIRTUOZIŠKUMAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Smuikininkė Lina Juknevičiūtė ir pianistė Inga Vyšniauskaitė susitinka scenoje pristatyti retai Lietuvoje atliekamus, bet spalvingus, teatrališkus, mitais ir legendomis apipintus muzikinius kūrinius.

L. JUKNEVIČIŪTĖ vos 21-erių metų, tačiau jau yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ji pasirodė garsiausiose pasaulio salėse, kaip „Wigmore Hall“, „Southbank Center“ (Londonas), „Disney Hall“ (Los Andželas). Smuikininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laimėtoja. Už Lietuvos garsinimą ji buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu. Nuo 2021 m. atlikėja yra kviestinė „Kremerata Baltica“ narė.

Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė Lietuvoje, Danijoje, Prancūzijoje, Italijoje I. VYŠNIAUSKAITĖ yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 1–5 klasių Fortepijono skyriaus metodinės grupės pirmininkė. Už sėkmingą mokinių parengimą tarptautiniams konkursams I. Vyšniauskaitė yra apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu. Pianistė yra koncertavusi su smuikininkėmis prof. I. Armonaite, J. Auškelyte, E. Jarkova, E. Urbonavičiūte, M. Placci, violončelininkais J. Reulingu, G. Pyšniaku, A. Rivas ir kitais muzikantais.

Koncertą atlikėjos pradės viena iš pjesių, kuri 2021 m. Balio Dvariono tarptautiniame smuikininkų ir pianistų konkurse atnešė L. Juknevičiūtei „Grand Prix“ apdovanojimą. Tai – B. Dvariono „Sonata-Baladė“. Šį, vienos dalies veikalą, kompozitorius Antanas Budriūnas apibūdino taip: „… besiklausant man pasirodė, kad papuoliau į nuostabiausią pasaulyje Botanikos sodą. Kaip čia gražiai žydi gėlės, kaip impozantiškai lapoja medžiai, koksai nurimęs vakarėjančio ežero paviršius. O štai ir prie apleistų kapelių suklupusius žmogelius matau. Tos ramybės ir grožio būsenos nepajėgia sudrumsti net kasdienybės šurmulys.“
Kitaip negu visi trys koncerto programoje esantys kompozitoriai, Johannesas Brahmsas programinės muzikos nekūrė ir jau savo vėlyvaisiais kūrybos metais užbaigė paskutiniąją savo sonatą smuikui ir fortepijonui. Jau parašęs visus didesnius veikalus, kaip koncertus ir simfonijas, J. Brahmsas dar kartą įrodo savo meistriškumą apjungdamas dramatizmą ir lyriškumą. Ne veltui trečioji sonata yra vienas labiausiai vertinamų kūrinių smuiko ir fortepijono sonatų repertuare.
Į kitą gamtos oazę – Graikiją, nukelia vieno ryškiausių 20-ojo amžiaus lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio „Mitai“. „Mituose“ pasakojama apie Nimfą Aretūzą, pavirtusią vandens šaltiniu, Narcizą, įsimylėjusį patį save, ir Dievą Paną, viliojantį Driades savo fleitos garsais.
Koncerto pabaigoje klausytojai turės galimybę pasiplaukioti romantiškaisiais vandens kanalais, išvysti žymųjį Venecijos karnavalą ir pasiklausyti pirmą kartą Lietuvoje atliekamo Niccolò Paganini (aranžuotė Alberto Markovo) „Venecijos karnavalo“.

Skip to content