kovo
25 d.
Šeštadienis, 17:00, Simfoninė muzika

METŲ LAIKAI

kovo
25d.

METŲ LAIKAI

Šeštadienis, 17:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Koncerte ,,Metų laikai“ skambės du pasaulyje puikiai pažįstami ir savo populiarumo neprarandantys šedevrai – Italijos baroko meistro Antonio Vivaldi ,,Keturi metų laikai“ bei Argentinos tango revoliucionieriaus Ástoro Piazzollos ,,Keturi metų laikai Buenos Airėse“.
Scenoje pirmą kartą susitiks VDU Kamerinio orkestro atlikėjai bei Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė, smuikininkė Augusta Jusionytė kartu su klavesino virtuozu Vilimu Norkūnu. Drauge jie atliks baroko epochos perlą – A. Vivaldi koncertų ciklą smuikui solo su orkestru ,,Keturi metų laikai“. Šis muzikavimo būdas – vedant solistui / pirmajam smuikui (A. Jusionytė, maestra di concerto) ir drauge klavesinininkui (V. Norkūnas, maestro di cappella) nuo basso continuo instrumento – sudaro darnų vadovavimo duetą, kuris turi tvirtą ir aiškų pamatą, bei lyderišką ir charizmatiškai laisvą melodinę liniją.
Á. Piazzollos ,,Keturi metų laikai Buenos Airėse“ solinę partiją atliks akordeono virtuozas Laimonas Salijus, su VDU Kameriniu orkestru koncertavęs ne kartą. Á. Piazzolla – Argentinos tango kompozitorius, bandonijos virtuozas. Jis laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango).

Smuikininkė AUGUSTA JUSIONYTĖ yra jau penkioliktą sezoną koncertuojančio Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė ir bendraįkūrėja. Su šiuo kolektyvu dalyvavo daugiau nei septyniasdešimtyje koncertinių gastrolių Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Kaip šio kolektyvo narė ir koncertmeisterė 2015 m. debiutavo prestižinėje Leipcigo koncertų salėje „Gewandhaus“ (Vokietija), koncertavo Odesos, Jerevano, Liublino filharmonijose, Londono „St Martin-in-the Fields“, Varšuvos „Karalių rūmuose“, Liepojos „Great Amber Hall“, tarptautiniuose festivaliuose „Usedomer Musikfestival“ (Vokietija), „Festspillene i Elverum“ (Norvegija), „Toulon Musique Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival“ (Kalifornija) ir kitur.

Vienas žymiausių akordeonininkų Lietuvoje LAIMONAS SALIJUS yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų nugalėtojas ir prizininkas. 2015 m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio taurė“ (Austrija)  ir „Pasaulio trofėjus“ (Lietuva) gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Jis grojo su Klaipėdos kameriniu orkestru, Kalabrijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Brazilijos nacionaliniu teatro orkestru ir kt.

VILIMAS NORKŪNAS vienas pirmųjų lietuvių garsiajame Mocarteumo universitete Zalcburge (Austrija) studijavo istorinius instrumentus: vargonus, klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo. 2014 metais Graco menų universitete baigė Senosios muzikos-klavesino studijas.
V. Norkūnas koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“, su barokinio smuiko virtuoze Ūla Kinderyte (JAV), barokinio smuiko atlikėja Vera Otasek (Austrija). Jis yra lietuvių senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“ bei tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjas ir narys.

VDU KAMERINIS ORKESTRAS, įkurtas 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje.

Koncerto organizatoriai: VDU Kamerinis orkestras ir VšĮ „Klasikos projektai“
Partneris – Kauno valstybinė filharmonija

Skip to content