balandžio
14 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Simfoninė muzika

MES GROJAME UŽ TAIKĄ. „KYJIVO SOLISTAI“ IŠ UKRAINOS

balandžio
14d.

MES GROJAME UŽ TAIKĄ. „KYJIVO SOLISTAI“ IŠ UKRAINOS

Ketvirtadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Ukrainos nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ („Київські Солісти“) – tai ilgametės iškilaus ukrainiečių smuikininko ir mokytojo Bogodaro Kotorovičiaus (1941–2009) svajonės išsipildymas. Orkestrą sudaro garsūs muzikantai iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojai, atstovaujantys įkūrėjo tradicijoms. Už išskirtinius pasiekimus reprezentuojant Ukrainos kultūrą pasaulyje orkestras gavo Ukrainos užsienio reikalų ministerijos „Ukrainos kultūros ambasadoriaus pasaulyje“ titulą. Nuo 2017 m. ansamblio meno vadovo pareigas eina Anatolijus Vasilkovskis (Anatoli Vasylkovskii).

Šių metų vasario mėnesį, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, „Kyjivo solistai“ buvo išvykę į gastroles po Europą ir koncertavo Italijoje. Prasidėjo karas ir viskas pasikeitė. Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinės įstaigos bendromis pastangomis pradėjo organizuoti ansamblio koncertinį turą ir rinkti parama Ukrainai. Lietuvos kultūros atašė Skandinavijoje Lianos Ruokytės-Jonsson rūpesčiu ansamblio dešimties koncertų turas Švedijoje ir Norvegijoje prasideda kovo 27 d. koncertu Stokholmo koncertų salėje, kur ketina apsilankyti Jo Didenybės Švedijos karalius ir karalienė, koncerto transliacijos Nacionalinėje Švedijos televizijoje SVT metu bus renkamos aukojamos lėšos, skirtos humanitarinei pagalbai Ukrainos kariuomenei ir civiliams. Balandžio mėnesį ansamblis rengia gastroles Baltijos valstybėse, kurias organizuoja ilgametės bendražygės – koncertų įstaigos Lietuvos nacionalinė filharmonija, „Latvijas koncerti“ ir „Eesti kontsert“.

Balandžio 9 d. ansamblis „Kyjivo solistai“ iš Norvegijos atvyks į Lietuvą – čia Lietuvos nacionalinė filharmonija su partneriais Kauno valstybine filharmonija, Plungės kultūros centru, koncertine įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Visagino kultūros centru rengia koncertų ciklą, kurio programoje skambės ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų Maksymo Berezovskio, Valentino Silvestrovo, Myroslavo Skoryko, Oleksandro Shymko kūriniai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, vieno žymiausių italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rota koncertas styginiams ir tuomet 14-mečio jaunuolio, būsimo muzikos genijaus Felixo Mendelssohno Bartholdy 10-oji simfonija. Po pasirodymų Baltijos šalyse „Kyjivo solistai“ vėl grįš į Skandinaviją. Iš viso 2022 m. vasario–gegužės mėn. ansamblio gastrolės Europoje aprėps net dešimtį šalių: Italiją, Šveicariją, Vokietiją, Švediją, Norvegiją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Suomiją, Daniją.

„Mes grojame už taiką“, – sako Anatolijus Vasilkovskis. – Sunku išreikšti savo emocijas žodžiais… mūsų šeimos yra Ukrainoje ir su jomis palaikome ryšį kiekvieną dieną; su tėvais, broliais ir seserimis bei giminaičiais. Šiuo metu mūsų darbas yra sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai.“

Koncertų ciklą Lietuvoje globoja Prezidentas Gitanas Nausėda. Koncerto partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Plungės kultūros centras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Visagino kultūros centras.

Ukrainos nacionalinio kamerinio ansamblio „Kyjivo solistai“ gastrolės Lietuvoje:
Balandžio 10 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje
Balandžio 12 d. 19 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“
Balandžio 13 d.  18 val. Plungės kultūros centre
Balandžio 15 d. 18 val. Visagino kultūros centre

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content